144 Hertz Monitör Önerisi

ardaworks

Decapat
Merhabalar arkadaşlar,

Kararsız kaldım ve daha önce VG248QE olan monitörümü sattım, gittim yerine 31.5 inch bir monitör aldım fakat beni mutlu etmedi. Günlük yoğun olarak tasarım ve oyun için kullanacağım, bütçem 1500 TL'ye kadar.

VG248QE güzel bir monitördü, fakat bütçenizi arttırırsanız Asus MG248QR, o fiyata AOC G2460PF modelini de bulabilirsiniz.

Tekrardan VG248QE almak niyetinde değilim açıkçası. Ancak istediğim monitör tam anlamıyla Asus MG248QR sanıyorum fakat fiyatta beni biraz aşıyor.

Bu monitörü aldım. İyi hoş güzel ekran ama ben 75 hz ile 144 hz arasında çok bir fark göremedim. Bunun VA panel olması renkleri iyi gösteriyor. Almasaydım keşke de dedim ama önceki ekranım oldukça eskiydi zaten değiştirmiş oldum. Freesync de gysnc yi açabiliyorsunuz. Bu güzel oluyor.

Tasarım ile de uğraştığınız için VA panel almalısınız. TN panel monitörler renk paleti anlamında doğru sonuç vermezler. Bir üstteki mesajda bahsedilen monitör bütçe limitinde bende "R" olmayan modelini kullanıyorum. Oyun ve tasarım melez kullanımı için üretilmiş resmen. Aldığınızda ölü piksel testi yapmayı unutmayın. Bana 1 adet ölü piksel çıktı.

144hz monitörler arasında fiyat olarak en uygunu şu monitör : ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

2 aydır kullanıyorum memnunum ben. Hem ucuz olup hem VA panel olması güzel. Kavisli bir ekran olmasına rağmen kavisi çok fazla değil. Benim aldığım modelde gölgelenme biraz fazla. Film veya oyunlarda koyu/siyah sahneler olduğu zaman belli oluyor. Geri iade edip tekrar uğraşmak istemedim kullanıyorum öyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı