144 Hz, 2K ve VA panel monitör önerisi

Trisam

Decapat
RTX 2070 için monitör arıyorum. VA panel mi, TN panel mi olsun derken iyi olsun dedim VA olsun dedik ama 144 Hz ve 2K da olmasını istiyorum. E bir de işin içine Freesync-Gsync girince işler değişiyor :D:D Çok bilinmeyenli denklem gibi.
Şimdi önümde cok secenek yok zaten seçenekler sunlar;
  1. AOC Agon 241QX TN panel 24 inç 2K 144 Hz hem Gsync hem Freesync
  2. MSI MAG271CQR Freesync 27 inç curved 2K 144 Hz VA panel sadece Freesync
  3. MSI MAG27CQ Freesync 27 inç 2K 144 Hz VA panel

1. secenektekinin 2 artısı var. Fiyatı uygun ve Gsync destekliyor. Tek eksisi TN panel olması
2. secenek ile 3. secenek arasındaki tek fark curved olması, artıları VA panel olması.

Nvidia Freesync'li bazı monitörlere Gsync destegi sundu ama 2 ve 3. secenektekiler listede yok. 1. secenekteki ürün ise listede var. Acıkcası VA panel almak istiyorum ama Gsync desteginin olmaması benı uzer o fiyatı verdikten sonra. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 monitör de teknik olarak G-SYNC desteğine sahip. Listede olmayanlar da çalışabiliyor, test edilenler listede var sadece.
Sorunsuz kullanabileceğiniz konusunda bir şey diyemem kesin olarak fakat G-SYNC açabilirsiniz bu 3 monitörde de.

3 monitör de teknik olarak G-SYNC desteğine sahip. Listede olmayanlar da çalışabiliyor, test edilenler listede var sadece.
Sorunsuz kullanabileceğiniz konusunda bir şey diyemem kesin olarak fakat G-SYNC açabilirsiniz bu 3 monitörde de.

Yanabcı forumlarda 1 kişi denemiş ve verim alamadıgını söylemiş..tabi ne kadar nvdianın açıkladıgı listede yer almasada bazı monitörlerin o desteği verdiğini biliyorum...ama bazı test edenlerde memnun kalmıyor freesyncyi gsync yapmaktan...

Samsung CHG70 modelinde de G-Sync desteği mevcut mu? Eğer mevcutsa alınabilecek en iyi 2K 144HZ, VA panel monitördür kendisi.

Modeli ne hocam?

Image1555331714.265887.jpg

Nvdianın sitesinden baktım 4 tane varmış

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı