144 Hz monitörde 59 Hz almak

Lovesxx

Hectopat
Arkadaşlar merhaba monitörüm 144 Hz olmasına rağmen görüntü aylarından baktığımda 59 Hz gözüküyor. Sistemimde 144Hz destekliyor fakat bunu nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. İşin açıkçası bu konularda çok bilgili de değilim. Display Port'um takılı bir ucu ekran kartına diğer ucu monitörüme takılı. Monitörümdeki DP slotuna taktım, ekran kartında ise rastgele bir slota taktım. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bu arada sistemim AMD 2600 ve RX590'dan oluşuyor.

Acer KG241PBMIDpx 1ms 144 HZ DVI+ HDMI+display AMD FreeSync Full HD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ tık > Görüntü ayarları > Gelişmiş görüntü ayarları > Ekran için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > Monitör > Ekran yenileme sıklığı. Burayı takip ederek ekranı 144 Hz yapmayı denediniz mi?

Sağ tık > Görüntü ayarları > Gelişmiş görüntü ayarları > Ekran için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > Monitör > Ekran yenileme sıklığı. Burayı takip ederek ekranı 144 Hz yapmayı denediniz mi?
çook teşekkür ederim hemen oldu saatlerdir arıyorum bulamıyorum. Çook teşekkür ederim. Şimdi bu ayarlarda devam edecek değil mi

çook teşekkür ederim hemen oldu saatlerdir arıyorum bulamıyorum. Çook teşekkür ederim. Şimdi bu ayarlarda devam edecek değil mi
Rica ederim. Tabii ki bu şekilde artık 144 Hz kullanacaksınız. Oyunlarda ise ayarlarda FPS kısıtlaması varsa onu 144 Hz'e getirirsiniz yoksa zaten sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı