144 Hz Monitörde G-SYNC ile Yırtılma Oluyor

DIABLO36

Hectopat
Selamlar, yeni satın almış olduğum ASUS PG248Q monitörde bugün oyun içi testleri gerçekleştirirken sorunların oluştuğunu fark ettim. NVIDIA 3D ayarlarım aşağıda yer almakta. 144 Hz monitör ve haliyle oyunda da 144 FPS'seçili olarak kilitliyorum ama bu defa bariz göze batan yırtılmalar meydana geliyor. İşin garip kısmı ise FPS'i limitsiz yaptığım zaman yırtılma olmuyor. G-Sync varken bu olayın tam tersi olması lazımken neden moniötürün desteklediği Hz'nin üzerinde FPS aldığım zaman yırtılma olmuyorken, aksine desteklediği FPS'e sabitleyince üzerine G-SYNC açıkken yırtılma oluyor? DisplayPort ile bağlı. Ayarlardan değiştirmem gereken bir şey var mı? Monitörü geri iade mi etmeliyim, yoksa sorun bende mi lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
++

Bunlara ek olarak NVIDIA Inspector uygulamasından görünen ayarları yaptığım zaman 143 FPS seçtiğim de oyun içinde hiçbir yırtılma olmuyor ama 144 FPS seçip oyuna girdiğim zaman yine biraz biraz yırtılmalar gözüme çarpıyor. Sizce ne yapmalıyım? Monitörü iade mi etmeliyim? Çünkü oyunun başlarında 500-600 FPS alıyorum ve hiçbir yırtılma olmuyorken 144 FPS'e sabitleyince yırtılma oluyor :) Ne anladık biz şimdi G-SYNC'den.

Inspectorr.png

+++
@Can Çeralp Bu ters ilişkiye bir fikriniz var mı? Kronik bir sorun olabilir mi?
+
@Can Çeralp Rica etsem bu durum hakkında bilgi verebilir misiniz?
+

Bu konu hakkında fikri olan yok mu?

Dosya Ekleri

• Screen02.png
    Screen02.png
    745,8 KB · Görüntüleme: 75
  • Screen03.png
    Screen03.png
    752,1 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    56,1 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    27 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı