144 Hz Monitörlerde düşük FPS'ler nasıl görünüyor?

Makaleler
14
Yer
Antalya
Ben 75 Hz TN panel bir monitör kullanıyorum ve IPS'e geçmek istiyorum. 144 Hz olarak da alabilirim çünkü en çok oynadığım oyun CS:GO ve +150 FPS alabiliyorum bu oyunda. Benim merak ettiğim şey şu: mesela benim monitörde bazı oyunlarda 75 FPS'in altına düşünce (60' falan) takılıyor görüntü ve Freesync'i kapatınca takılma hissi kalkıyor. 144 Hz alırsam çoğu oyunda 80-90 FPS alabildiğim için (oyunları ultra ayarda oynamayı seviyorum) takılma hissi falan çok rahatsız edici olur mu? 144 Hz kullananlar cevaplarsa sevinirim.

144FPS'den 90'a düşerse kasıyor gibi hissedersiniz, kötü olur.

Sabit 90FPS'de ise akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız. Ama FreeSync olmadan takılmalar olabilir.

144FPS'den 90'a düşerse kasıyor gibi hissedersiniz, kötü olur.

Sabit 90FPS'de ise akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız. Ama FreeSync olmadan takılmalar olabilir.

144'den 90'a düşmeyecek şu şekilde sormuştum: Bir oyunda 90-95 FPS alıyoruz mesela ve 144 Hz monitör olduğu için sürekli olarak takılma hissi olur mu?

Dediğinizi tam olarak anlamadım. Mesela 100 FPS'lerde alıyorum ve FPS'i 90'a sabitlersem sıkıntı olmaz mı?

@Lee Yubin yani çok yüksek FPS'lerden bu civarlara düşerse akıcı bile olsa kötü hissettirecektir demek istedim.
90-100 örnek rakamlar. Stabil bir FPS alırsanız sabitlemeye gerek kalmaz, güzel güzel oynarsınız.

Ama bir 130FPS bir 80FPS oluyorsa sabitlemenizi önerebilirim. Rahatsız olmazsanız sabitlemeye de bilirsiniz.

@Lee Yubin yani çok yüksek FPS'lerden bu civarlara düşerse akıcı bile olsa kötü hissettirecektir demek istedim.
90-100 örnek rakamlar. Stabil bir FPS alırsanız sabitlemeye gerek kalmaz, güzel güzel oynarsınız.

Ama bir 130FPS bir 80FPS oluyorsa sabitlemenizi önerebilirim. Rahatsız olmazsanız sabitlemeye de bilirsiniz.

Eğer gerçekten dediğiniz gibiyse çok iyi. Sadece CS:GO'da 144 Hz'nin önemini hissedeceğim zaten, başka competitive FPS oyunu oynamıyorum.

1 Kullandigin Sistemi ne bağlı ! 2 monitor 3 kullandığın kablo ! iyi bir sistem de FPS kademeli düşer 120 den şart diye 90 a 80 e inmez bir yere bakınca 144 bir yere bakınca 50 olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı