Çözüldü 1440x900 Çözünürlük Olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Egemen Yıldız

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Bugün Win8.1 işletim sistemini yükledim fakat monitör çözünürlüğüm 1440x900 olmasına rağmen 1280x1024 de kaldı bi üstü ise 1600x1200 ama benim çözünürlüğüm arada kalıyor ve 1440x900 seçeneği yok yardım ederseniz sevinirim.

Chipset ve ekran kartın güncel mi ? Değil ise önce chipset, sonra ekran kartı güncelle, yerine gelir.

Aynı sorunla ilgili konuyu bende açtım. Sorununuzun çözümü çok basit öncelikle tüm sürücleri en güzel halini kurun. Ardından Nvidia denetim masasını açın. Nvida denetim masasında, sol menüde çözünürlük değiştirme seçeneği var. Oraya tıklayıp açılan ekrandan Özelleştir seçeneğine tıklayın. Ardından özel çözünürlük oluştur deyiniz. Ve gelen uyarıyı kabul ediniz. açılan pencerede size ekte sunduğum görselde olduğu gibi gerekli ayarlamaları harfiyen yapınız.

Zamanlama menüsü altındaki Standart seçeneği mutlaka GTF olmalı.

nYPdj0.png

Nasıl çözdüğünüzü belirtmelisiniz. Belirtmemeniz durumunda büyük bir ceza alabilirsiniz.

Nasıl çözdüğünüzü belirtmelisiniz. Belirtmemeniz durumunda büyük bir ceza alabilirsiniz.

Benim söylediğim yöntem ile çözüldü. Bir üsteki mesajı okursanız sorunun çözümü ile ilgili kullanıcıya bilgi verdim. Ne kadar meraklısınız ceza vermeye.

Benim söylediğim yöntem ile çözüldü. Bir üsteki mesajı okursanız sorunun çözümü ile ilgili kullanıcıya bilgi verdim. Ne kadar meraklısınız ceza vermeye.
Evet siz bir çözüm yolu belirtmişsiniz ancak kişi o şekilde çözdüğünü belirtmemiş. O çözüm yoluyla çözdüğünü nasıl anladınız?

Evet siz bir çözüm yolu belirtmişsiniz ancak kişi o şekilde çözdüğünü belirtmemiş. O çözüm yoluyla çözdüğünü nasıl anladınız?

Çünkü bunun başka çözüm yolu yok. İsterseniz teyit edebilirsiniz Nvidia ekran kartları için teknik servis hizmeti veren Çizgi Elektronik firmasını arayabilirsiniz. Ayrıca bana mesaj göndermişsiniz üslubuma dikkat etmem için. Onu buradan söyleyebilirsiniz. Kusura bakmayın ama 25 yaşındayım sizin moderatör yetkinizin verdiği o krallık oyunundan hiç haz etmedim. Ayrı forum kuralları içerisinde moderatör eleştirilmez diye bir madde yok. Şimdi yazdığım mesajları kontrol edip bir hata bulun beni cezalandırın.

Lütfen konu dışına çıkmayın. Her ne olursa olsun başka yolunun olmadığını her insan bilmiyor ve bu konuyu gördüğü zaman sizin çözümünüzden yapıldığını anlamayabilir. O yüzden belirtmesi gerekliydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı