1440x900p Monitör için tercih edilmesi gereken ekran kartları.

mustafaguney

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğime ek olarak 1440x900p, 5ms, VGA çıkışlı 19 inc Lcd monitörüm var. Monitörü şimdi değiştirmeyip ileride iyi bir 4K monitör alırsam ilerideki üst seviye ekran kartlarına darboğaz olmaması için işlemciye abanacağım 5. nesil broadwell işlemciler çıkana kadar işlemci için para biriktireceğim olmadı i7 4790 almayı düşünüyorum. Anakart olarak internetten Msi H97 Gaming 3 sipariş verdim. Ekran kartı içinde bu monitörde oyunları ultra da yetebilecek ekran kartı olarak GTX750 Ti, R9 270X düşünüyorum çünkü gidip GTX970 alsam monitör değiştirmem gerekecek ve benim bütçem yetmiyor ve büyük masraf doğuyor GTX970 yerine r9 285 alıp yanına FullHD monitör almakta içime sinmiyor. Bu çözünürlükte Ultrada piyasadaki bütün oyunları oynamak için yetebilecek ekran kartı ne tercih edebilirim çünkü 500, 600TL'den yukarısı FullHD monitör için tercih edilmesi gereken ekran kartları. Ayrıca i7 4790 yada 5. Nesil Broadwell i5, i7 İşlemciler 3,4 yıl sonraki 4K monitör için gerekli üst seviye ekran kartlarında darboğaz yapar mı?

Bu çözünürlükte r9 270x yeterlidir. 1080p ultra istiyor isen en az 960 veya r9 285 almalısın. 750 ti modeli r9 270 modelinin rakibi değil. O ancak r7 260x modelinin rakibi. Tabi oda seni yüksek ayara yaklaştırır ama ultra yaptırmaz.

Bu çözünürlükte r9 270x yeterlidir. 1080p ultra istiyor isen en az 960 veya r9 285 almalısın. 750 ti modeli r9 270 modelinin rakibi değil. O ancak r7 260x modelinin rakibi. Tabi oda seni yüksek ayara yaklaştırır ama ultra yaptırmaz.
GTX750 Ti 1080p'de çoğu oyunda 30, 40 fps üzeri düşüş olmadan ultra performansı veriyor 900p'ye hayda hayda yeteceğini düşünüyorum yada onunla aynı fiyattaki R9 270.
Yerinizde olsam ikinci el kart bakarım 1 yıl falan garantisi devam eden.
Onuda takip ediyorum ama ileride bir kaç yıl sonra 4K monitör alıp üst seviye ekran kartı almak daha cazip geliyor ama şimdi alacağım sistemdeki i7 4790 yada 5. Nesil Broadwell işlemciler o zamanki ekran kartı için darboğaz yapar mı onu merak ediyorum.

Tamam aynı fiyata daha fazla fps almak çok daha mantıklı. 750 ti modeli yeterli ama bazı oyunlarda boğuluyor. Bu yüzden biraz şüphe uyandırıyor. Bu arada r9 270 modeli 760 modelinden %5-6 daha az performans veren bir kart.

Darboğaz söz konusu olacağını sanmıyorum ama sonuçta ne teknolojiler çıkacak neler olacak bilmiyoruz, bende zaten geçici kullanacağınız için ikinci el bakmalısınız dedim.

Tamam aynı fiyata daha fazla fps almak çok daha mantıklı. 750 ti modeli yeterli ama bazı oyunlarda boğuluyor. Bu yüzden biraz şüphe uyandırıyor. Bu arada r9 270 modeli 760 modelinden %5-6 daha az performans veren bir kart.
Orası öyle ama bu çözünürlük için Ultra'da BF4, FC4 ilerde GTA5 için yetebilecek ekran kartına 500 TL'den fazla harcanması pek mantıklı değil FullHD olsa durumlar değişir tabi ki.
Darboğaz söz konusu olacağını sanmıyorum ama sonuçta ne teknolojiler çıkacak neler olacak bilmiyoruz, bende zaten geçici kullanacağınız için ikinci el bakmalısınız dedim.
2. Ele pek aşina değilim ama haklısınız garantisi bitmemiş, temiz bir 2. el orta, üst seviye bir ekran kartı aynı fiyata alacağım giriş seviye bir ekran kartından daha iyi olacaktır.
Yorumlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı