144Hz monitör ile 60Hz monitörü aynı anda kullanma

EnesKeser

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yeni sistem ve monitör aldım. Bunların yanına oyun oynarken bir şeyler izlemek için 60Hz olan eski monitörümü koydum. Herhangi bir oyun açtığımda 100 FPS alsam bile ince ince drop girdiğini hissediyorum diğer ekranı devre dışı bırakınca düzeliyor. İnternette araştırdım bir kısım 144 Hz ve 60 Hz aynı anda çalıştırmaz diyor bir kısım çalıştırır diyor. Benim sorunsuz bir şekilde kullanma şansım var mı bu 2 monitörü? Ekran kartım MSI RX 5700 Gaming X.

Dosya Ekleri

• IMG_20200601_200009.jpg
    IMG_20200601_200009.jpg
    744,7 KB · Görüntüleme: 58
Bildiğim kadarıyla sorunsuz çalışmaz sanki kasıyormuş gibi hissedersiniz yanlışsam düzeltin. Halil örenler diye bir adam var oda farklı HZ monitor kullanıyordu kasıyor abi diyordu ara ara (örnek).

1. Windowsun görüntü ayarlarında iki monitörüde drop down menüden tek tek seçerek doğru hz seçimlerinin yapıldığından emin olun.

2. Gpu tarafında amd arayüzlerini bilmiyorum fakat nvidia da da 2 monitörü görebildiğin panel mevcut. Orada da bazı kontroller var.

3. Bazı oyunların grafik ayarlarında monitör seçeneği olur o varsa doğru monitör ve hz değerleri seçili olduğundan emin olun.

4. Ana monitörünüzün de display port kablosuyla bağlı 144hz monitörünüz olduğundan emin olun.

Bu kontrollerden sonra sorun yaşamamanız lazım. Bende iki monitör kullanıyorum birisi 60hz birisi 144hz. 60hz olanı hem oc lu 75hz hem de düz haliyle denedim sıkıntı olmuyor.

1. Windows'un görüntü ayarlarında iki monitörüde drop down menüden tek tek seçerek doğru HZ seçimlerinin yapıldığından emin olun.

2. GPU tarafında AMD arayüzlerini bilmiyorum fakat NVIDIA'da da 2 monitörü görebildiğin panel mevcut. Orada da bazı kontroller var.

3. bazı oyunların grafik ayarlarında monitör seçeneği olur o varsa doğru monitör ve HZ değerleri seçili olduğundan emin olun.

4. ana monitörünüzün de Display Port kablosuyla bağlı 144Hz monitörünüz olduğundan emin olun.

Bu kontrollerden sonra sorun yaşamamanız lazım. Bende iki monitör kullanıyorum birisi 60Hz birisi 144Hz. 60Hz olanı hem OC'lu 75Hz hem de düz haliyle denedim sıkıntı olmuyor.

2. dediğinize bakmıştım.
3. dediğinize baktım ve ayarlarından eminim.
4. dediğiniz için ise Display Port kablosuna bağlı olduğuna eminim.
1. dediğinize de eve geçince bakacağım teşekkür ederim.

2. dediğinize bakmıştım.
3. dediğinize baktım ve ayarlarından eminim.
4. dediğiniz için ise Display Port kablosuna bağlı olduğuna eminim.
1. dediğinize de eve geçince bakacağım teşekkür ederim.

Kanka bir de ekran kartını zorlayan oyunlarda yanda video açıyorsan drop olması normal ama LoL gibi oyunlarda olmaması alzım.

Kanka bir de ekran kartını zorlayan oyunlarda yanda video açıyorsan drop olması normal ama LoL gibi oyunlarda olmaması alzım.

Hocam yan ekranda hiçbir şey açık değil üstelik FPS'de kayıp da olmuyor Forza ve Bannerlord'da denedim ikisinde de 100 FPS üstü almama rağmen ince ince drop girdiğini hissediyorum.

Geri
Yukarı