Çözüldü 144Hz monitörde neden en fazla 120Hz alıyorum?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Şenolcan Karaer

Hectopat
Daha fazla  
AOC 24" C24G1 monitör aldım arkadaşlar fakat 144Hz olması gerekirken 120Hz alıyorum, sebebi nedir?

Ekran Kartım GTX 970 Fps oyuncusuyum.
1584781729047.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran görüntüsünde görünen listenin biraz aşağısında, "PC" kategorisi altında "1920 x 1080" çözünürlüğü olması gerek. Seçeneklerde 144Hz'in yer alıp almadığını kontrol eder misiniz?

Eğer yukarıda belirttiğim kategori, listede yer almıyorsa; "Özelleştir" ve hemen ardından "Özel Çözünürlük Oluştur" butonuna tıklayarak, istediğiniz değerleri elle girerek ayarlayabilirsiniz.

Bunlar muhtemelen işe yarayacaktır. Farklı bir sorunla karşılaşırsanız belirtin, farklı yöntemler de mevcut.
Ekran görüntüsünde görünen listenin biraz aşağısında, "PC" kategorisi altında "1920 x 1080" çözünürlüğü olması gerek. Seçeneklerde 144Hz'in yer alıp almadığını kontrol eder misiniz?

Eğer yukarıda belirttiğim kategori, listede yer almıyorsa; "Özelleştir" ve hemen ardından "Özel Çözünürlük Oluştur" butonuna tıklayarak, istediğiniz değerleri elle girerek ayarlayabilirsiniz.

Bunlar muhtemelen işe yarayacaktır. Farklı bir sorunla karşılaşırsanız belirtin, farklı yöntemler de mevcut.

Çözüm
Arkadaşlar aynı konu ile bende sorun yaşıyorum. DP aldım en güzel markadan 1.4 ama HDMI ile 1920x1080 doğal da 120 verirken şimdi DP ile doğal 60 Hz veriyor işler iyicene karişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı