Rehber 165 ve 144Hz monitörü aynı bilgisayarda kendi Hz değerlerinde kullanmak

• Konuyu başlatan Rtent
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

Rtent

Femtopat
1. bilgilendirme: Bu konuda monitörünüzün desteklediği kadar Hz yükseltiyoruz. Desteklemediği Hz'e çıkamazsınız.
2. bilgilendirme: Bu soruyu çok gördüğüm ve çözümünün düzgün anlatımlısı olmadığı için siteye kaydolup konu açtım.

Çözüm:
1. resim: Görüntü ayarlarına tıkla.
2. resim: Hz yükseltmek istediğin monitöre tıkla
3. resim: En altta in.
4. resim: Gelişmiş görüntü ayarlarına tıkla.
5. resim: Ekran 2 için görüntü bağdaştırıcı özelliklerine tıkla.
6. resim: Çıkan kısımda üst tarafta monitör yazıyor ona tıkla.
7. resim: Altta ekran yenileme sıklığından Hertz'ini düzeltebilirsin.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 138
  • 2.png
    2.png
    1 MB · Görüntüleme: 118
  • 3.png
    3.png
    191,8 KB · Görüntüleme: 108
  • 4.png
    4.png
    134,6 KB · Görüntüleme: 107
  • 5.png
    5.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 109
  • 6.png
    6.png
    157,3 KB · Görüntüleme: 120
  • 7.png
    7.png
    133,4 KB · Görüntüleme: 141
Bir faydalı içerikte benden.

Bilgisayarı kapatmak için;

1-Windows tuşuna tıklayın.
2-güç düğmesine tıklayın.
3-bilgisayarı kapat düğmesine tıklayın.

Şakaya alınacak bir konu olduğunu düşünmüyorum, sanırım başlık yüzünden böyle yazdınız, arkadaşlar bu konuda 2.monitörün Hertz'ini düzeltmeyi anlattım, bu tarz yazışmalarınızdan 2.monitör kullanmadığınızı veya kullanıyorsanız 60 Hz üstünde olmadığını düşünüyorum. Hareketlerinize anlam veremiyorum.

Gereksiz bir rehber olmuş ama bilmeyen bir kişi bile düşük Hz neden kullansın ki?

2. monitör için açılmış bir konudur, 2.monitörün Hertz'i görüntüleme ayarlarından düzeltilemiyor (seçenekler çıkmıyor bu yüzden) seçeneklerin çıktığı kısımı anlattım.

1.png

60 Hz 144 Hz gibi değerler yok gördüğünüz gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şakaya alınacak bir konu olduğunu düşünmüyorum, sanırım başlık yüzünden böyle yazdınız, arkadaşlar bu konuda 2.monitörün Hertz'ini düzeltmeyi anlattım, bu tarz yazışmalarınızdan 2.monitör kullanmadığınızı veya kullanıyorsanız 60 Hz üstünde olmadığını düşünüyorum. Hareketlerinize anlam veremiyorum.

2. monitör için açılmış bir konudur, 2.monitörün Hertz'i görüntüleme ayarlarından düzeltilemiyor (seçenekler çıkmıyor bu yüzden) seçeneklerin çıktığı kısımı anlattım.

Eki Görüntüle 1262314

60 Hz 144 Hz gibi değerler yok gördüğünüz gibi.
Sizde olmayabilir mi?

HZ.PNG

genelde format attıktan sonra meydana gelen bir sorun, ek çözüm yöntemi olarak durması için yaptım ki bu sorunu birkaç konuda da görmüştüm, çözümü böyle olduğu için yardım etmek amaçlı detaylı bir şekilde anlattım, o üstteki arkadaşlar yüksek ihtimalle eski başlığı referans alıp dalga geçmişlerdir kendi çaplarında, aslında yazıyı tam olarak okusalar 2. monitörün hz değerini yükseltmeyi anlatmıştım.

Geri
Yukarı