15.000 TL mimarlık ve mühendislik için laptop önerisi

Cyraxx

Hectopat
Daha fazla  
15-18 bin TL arası ve güçlü olmalı. Bilgisayar ekranı küçük olmasın. SSD 1 TB olsun. Mimarlık ve mühendislik yapılacak PC'de. Lenovo olmazsa iyi olur.

Lenovo çok iyi markadır, laf söyletmem bu bir. İkincisi depolamayı sonradan yükseltebilirsiniz, bence ille de 1 terabayt olmasına gerek yok bu iki.

1 terabayt hafızası olsun diye RAM, ekran kartı, işlemci gibi parçalardan feragat etmek mantıksız. İleride hafıza yetmezse ve bütçeniz el verirse takarsınız. Büyük ekran olsun demişsiniz, bence 15,6 ve üstü yeterli.

Bütçe 20 bine de çıkabilir. SSD 1 TB olsa daha iyi. Daha önce de 3 tane Lenovo bilgisayarım vardı hepsiyle sorun yaşıyordum ondan dolayı Lenovo istemedim.

Isınma performans düşüklüğü donmalar kasmalar ne arasan var.😆😃

Hocam onların marka ile alakası yok. Her markada her modelde değişik kronik sorunlar vardır. Mesela HP Pavilion laptoplar ısınma sorunluydu, düzeldi diye biliyorum. Olabilecek şeyler bunlar. Modeli iyi olan bir Lenovo üzmez :)

İşlemci hakkında çok fazla bir bilgim yok. Sadece biraz ısınan bir işlemci olduğunu duydum. Onun dışında gayet iyidir.

Geri
Yukarı