15.000 TL Sistem Önerisi

Aoven

Decapat
Öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır bir kasa toplamayı planlıyordum ve hazır black friday olayına bir kasa toplamaya karar verdim bütçem 15.000 TL. Nanakatolog ve Hepsiburada olarak 2 farklı siteden topladım alacaklarımı sadece kasa ve ekran kartından tam olarak emin değilim. Ekran kartında o bütçelere çıkmışken RTX 2080'li bir kart almalı mıyım ?
Kasa olarak'da biraz görselliği ve renkliliği olsun istiyorum.

Nanakatolog;

İşlemci : AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz 2.048,27 TL
Anakart : MSI X470 Gaming M7 AC Soket AM4 AMD X470 ATX 1.546,53 TL
Ram : G.Skill TridentZ RGB 16GB DDR4 3600Mhz CL 17 RAM 1.672,18 TL
SDD : Samsung 970 PRO 512 GB Solid State Disk (SSD) 1.245,54 TL
HDD : WD Blue 2 TB SATA 3 WD20SPZX Harddisk 544,34 TL

Hepsiburada:

Kasa : Aerocool Cylon 750W 80+Bronze RGB Akrilik Panel USB 3.0 Siyah ATX Kasa 752.08 TL
veya
Dark SuperNova 750W 80+ Bronze 4x12cm RGB Fan + 35cm LED Şerif USB 3.0 Cam Yan Panel 7 Adet Fan Takılabilir Uzaktan Kumandalı Mid-Tower Oyuncu Kasası 850.87 TL

Ekran Kartı :
MSI NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti Gaming X 11G 11GB 352 bit GDDR5X DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 6456.72
veya
MSI Duke GeForce RTX 2080 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı + Battlefield V 6049 TL
veya
MSI Gaming X Trio GeForce RTX 2080 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı + Battlefield V
6367 TL

Şuanki hali 14.000 TL civarında indirimden sonraki hali ne olur bilemiyorum fakat 12.000 Tl seviyelerine gerilerse 4K Monitör eklemek istiyorum. Önerilere açığım yardım eden yorum yapan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Hard disk olarak bunu tercih edebilirsiniz. 970 Prodan ziyade Evo modelini tercih ederseniz 700-800 TL ucuza gelir. Anakart olarak da bunu tercih ederseniz 1.500 TL civarı daha uyguna gelicektir sisteminiz.

Sistemin amacı nedir?
Şuan için genel anlamda oyun. İleride ne olur bilemiyorum çünkü web işleriyle uğraşıyorum. Sürekli pc ve parça değiştiren biri olmadığım için iyi birşey istiyorum. En son 7 yıl önce toplamışım kasa ve artık ömrünün sonuna geldi. 7 Yıldırda amd kullanıyorum beni hiç yarı yolda bırakmadı bu yüzdende amd olarak devam etmek istiyorum.
Hard disk olarak bunu tercih edebilirsiniz. 970 Prodan ziyade Evo modelini tercih ederseniz 700-800 TL ucuza gelir. Anakart olarak da bunu tercih ederseniz 1.500 TL civarı daha uyguna gelicektir sisteminiz.

Hdd olarak aslında şuanda baracuda 1 tb olanı kullanıyorum. Memnunum diyebilirim wd den önce toshiba p300 serisinden bir hdd eklemiştim fakat yorumlarını okuduğumda çok memnun olanda vardı. Ses çıkardığını söyleyip memnun olmayanda baracuda serisini düşünebilirim teşekkür ederim
Nanakatolog dışında parçaları daha uyguna alabileceğim bir yer varsa belirtirseniz sevinirim
@FearlyGhost Sistem hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim :)
Şuan için genel anlamda oyun. İleride ne olur bilemiyorum çünkü web işleriyle uğraşıyorum. Sürekli pc ve parça değiştiren biri olmadığım için iyi birşey istiyorum. En son 7 yıl önce toplamışım kasa ve artık ömrünün sonuna geldi. 7 Yıldırda amd kullanıyorum beni hiç yarı yolda bırakmadı bu yüzdende amd olarak devam etmek istiyorum.

Hdd olarak aslında şuanda baracuda 1 tb olanı kullanıyorum. Memnunum diyebilirim wd den önce toshiba p300 serisinden bir hdd eklemiştim fakat yorumlarını okuduğumda çok memnun olanda vardı. Ses çıkardığını söyleyip memnun olmayanda baracuda serisini düşünebilirim teşekkür ederim

@FearlyGhost Sistem hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı