15.000 TL'ye laptop önerisi

Selamlar, bendeki tek bir pikselin sadece kırmızı sub-pixeli bozuk (bir piksel RGB olarak ayrılıyor ve R olan bozuk o tek pikselde). 14 günü geçtiği için değişim yapamadım. Şirketlerin belirli bir ölü piksel sayısına karşılık servis&değişim olayı var sanırsam. mesela 2 ölü piksel ya da 7 ölü sub-pikselli ekranı ücretsiz değiştiriyorlar ya da ücretsiz tamir ediyorlar gibi, o konuya fazla hakim değilim AOC'un ne sağladığına internetten araştırıp bakabilirsiniz. Teknoloji şans işi, kiminde çıkar kiminde çıkmaz. Bendeki ölü piksel artmadı ve artacağını da sanmıyorum. Zaten o pikselin kırmızı sub-pikseli ölü olduğu için sadece kırmızılarda belli oluyor. Artsa bile eğer garanti süresi içindeyken AOC'un belirttiği ölü piksel sayısına ulaşırsa servise yollarım yani şimdilik aklımdaki düşünce bu yönde. Öncelikle ölü pikselinizin türünü belirleyin. Kırmızı-mavi-yeşil-beyaz'larda siyah veya beyaz nokta olarak görünüyorsa tam ölmüş piksel demek oluyor, büyük ihtimalle tamire alınır veya değişimi yapılır eğer öyleyse.
Tüm renklerde biri koyu diğeri normal siyah gözüküyor. Koyu olan yan yana iki ölü piksel bile olabilir.

Tüm renklerde biri koyu diğeri normal siyah gözüküyor. Koyu olan yan yana iki ölü piksel bile olabilir.

Eğer yeni aldıysanız değişim talep edebilir ya da yetkili servis ile konuyu görüşebilirsiniz hocam.

Eğer yeni aldıysanız değişim talep edebilir ya da yetkili servis ile konuyu görüşebilirsiniz hocam.
Sıkıldım hocam, bir haftadır Lg 24gn65r-b ölü piksel için iadeye uğraşıyorum. Daha onun parasını alamadım. Cayma hakkımı kullansam 14 günlük, mağaza geri gönderir gibi geliyor.

Sıkıldım hocam, bir haftadır LG 24GN65R-B ölü piksel için iadeye uğraşıyorum. Daha onun parasını alamadım. Cayma hakkımı kullansam 14 günlük, mağaza geri gönderir gibi geliyor.

24G4X güzel model, servisle konuşabilirsiniz. Teknoloji şans işi hocam yapacak bir şey yok, ölü piksel her monitörde çıkabilir. Size tavsiyem eğer İtopya'dan aldıysanız mağazalarına gidip değişim yapabilirsiniz orada denersiniz monitörü hem.

Yeni konular

Geri
Yukarı