15.000 TL'ye uzun bil ömürlü ve kodlama için laptop önerisi

Bütçe
16000

kleox

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1tb ssd
Aklımda Lenovo IdeaPad 3 veya V15 var klavyelerini çok beğendiğim için. Üniversite odaklı ancak ara sıra Minecraft, Terraria, Stardew Valley gibi hafif oyunları rahatlıkla kaldırabilecek laptop arıyorum.

İhtiyaçlar:
16 GB RAM.
IPS panel.
512 GB+ SSD.
i5 1155G7 dengi veya üstü CPU.
Bataryası; slayt düzenleme, internette gezme, Online ders, video izlemek vs gibi konularda 6~ saat dayanabilmeli.

Bütçem 15 bin ancak gerekirse 17 bine kadar çıkabilirim.

Ürünü Trendyol veya Hepsiburada gibi sitelerden sipariş etmeyi düşünüyorum daha ucuza geldiği için. Bu tarz sitelerden laptop sipariş etmek ne kadar güvenilirdir bilgisi olan cevaplayabilirse çok yardımcı olur.

Aklımda Lenovo IdeaPad 3 veya V15 var klavyelerini çok beğendiğim için. Üniversite odaklı ancak ara sıra Minecraft, Terraria, Stardew Valley gibi hafif oyunları rahatlıkla kaldırabilecek laptop arıyorum.

İhtiyaçlar:
16 GB RAM.
IPS panel.
512 GB+ SSD.
Bataryası; slayt düzenleme, internette gezme, Online ders, video izlemek vs gibi konularda 6~ saat dayanabilmeli.

Ürünü Trendyol veya Hepsiburada gibi sitelerden sipariş etmeyi düşünüyorum daha ucuza geldiği için. Bu tarz sitelerden laptop sipariş etmek ne kadar güvenilirdir bilgisi olan cevaplayabilirse çok yardımcı olur.

8gb ram eklemesi yapılmalı.

Bu aralar aynı linki atar oldum. :)
Aşağıdakilerden herhangi biri işinizi görecektir. İçinize sineni, size hoş geleni alırsınız.
*** İyi geceler...

Benim hoşuma şu gitmişti ama siz beğendiğinizi alın.

İhtiyaçlar:
16 GB RAM.
IPS panel.
512 GB+ SSD.

Trendyol veya Hepsiburada'dan hiçbir şey alınmaz İtopya ince hesap gibi hakiki sitelerden bakmanı öneririm orada laptoplarda var eğer Full koldama yapacaksan arada da oyun falan gireceksen direk oradan oyuncu laptoplarına bak ben şu an önerebileceğim bir şey yok kasa sorsaydın anında yazardım.

Trendyol veya Hepsiburada'dan hiçbir şey alınmaz İtopya ince hesap gibi hakiki sitelerden bakmanı öneririm orada laptoplarda var eğer Full koldama yapacaksan arada da oyun falan gireceksen direk oradan oyuncu laptoplarına bak ben şu an önerebileceğim bir şey yok kasa sorsaydın anında yazardım.
basit oyunlar oynayacakmış gerek yok oyuncu bilgisayarına gereksiz pahalı , satıcı hepsiburada veya trendyolun kendisi olursa rahat güvenebilirsin.

Konuyu gördüğüm iyi oldu yarın vatana mediamarkt a bir arkadaş benle gel laptop lazım dedi bu tarz laptoplar da seçim yaparken çok kararsız kalıyorum 25-30 bin TL gaming laptop önerdim ama oda bunlardan istiyor 15-16 bandında da gaming laptop kategorisine girecek bir şey yok herhalde. Çok nadiren oyun açayım dedi de alacağı 30-60 FPS MX450 kartla. En iyisi seçenek ne olabilir acaba Xe İrisler mi MX serisi mi. İşlemci Intel daha iyi galiba laptopda.

Lenovo thinkbook 15 g3, Ryzen 7 5700u, 16gb ram, 512gb ssd freedos ips panel bir laptop aldım hepsiburadadan. Satıcıyla sorun yaşamadım ve ertesi gün elime ulaştı.

14 bin 500 civarı tuttu ve şu an ilk izlenim olarak gayet memnunum, performans olarak ihtiyacımı fazlasıyla karşılayacak düzeyde ve bataryası beni idare edecek kadar gidiyor.

Sevmediğim tek yanı hoparlörü, sesi çok kalitesiz ve dizi film izlemeye bile uygun değil bence. Son çare olarak kullanmalık denebilir. Kulaklığa verdiği ses ise gayet ortalama.

Ürünün kutusunda ips veya tn panel olarak belirtilmemiş olmasına rağmen sitede ips panel yazıyordu ve kendi deneyimimlen rahatlıkla ips panel diyebilirim, kontrast iyi, parlaklığı ise kapalı bir ortamda güneş yansımasından etkilenmeyecek kadar yüksek ancak açık havada çok tatmin etmeyebilir.

Klavyesi bir thinkpad kadar olmasa da piyasadaki çoğu laptoptan daha iyi diyebilirim.

Bunlara ek olarak şarj aleti usb type c ve böylece telefonumu da şarj edebiliyorum. He bir de parmak izi okuyucusu var, ayarladım ve kullanıyorum ancak bana çok gereksiz geldi tabi siz ne düşünürsünüz bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı