15.000TL laptop önerisi

Fatih T

Kilopat
Hem oyun için hem de 2. bilgisayar olarak kullanmak için laptop bakıyorum. Ancak kafama takılan birkaç soru var. Masaüstü bilgisayarımda 24″ monitör kullanmaktayım. Bu yüzden laptop ekranının da 17.3″ olmasını istiyorum ama fiyatlara bakınca 15.6″ laptoplar ile aralarında çok fiyat farkı var. Bu yüzden aklıma 2 seçenek geliyor. Ya mağazadan sıfır olarak 15.6″ ve RTX 3050 Ti bulunduran bir laptop alacağım, ya da 17.3″ ikinci el laptoplara bakacağım. Eğer ikinci el alacaksam RTX 2060 veya RTX 3060 bulunduran bir laptop almak istiyorum ve bu piyasada bulmak zor. Ayrıca RTX 3050 Ti ekran kartlı sıfır laptop alırsam 15.6″ ve 4 GB VRAM almış olacağım. Sizce parasının hakkını verecek olan hangi seçenek olur?

Son düzenleme:
2. el olarak genellikle Tulpar T7 V20.2 laptoplar satılıyor. Monster olduğundan dolayı biraz önyargım var. Soğutması ve kasa kalitesi nasıldır? Ayrıca işlemci, ekran ve gpu konusunda biraz eski kalıyor sizce alınır mı?

2. el satılık ilanlarda 15 bin TL civarına saçma ilanlar var. Genellikle GTX 1650 veya eski GTX 1000 serisinden kalma laptoplar. Sanırım en mantıklı iki seçenek Tulpar T7 V20.2 veya bu linkteki laptop. Sizce uzun süreli kullanım için hangisi daha iyidir? Ayrıca panel kaliteleri arasında çok fark var mı?

Ekran özellikleri olarak yakınlar diye biliyorum v20.2 alıp altina soğutucu çekip de kullanabilirsiniz ama 0 cihaz daha uzun ömürlü olur tabii ki de diye düşünüyorum. Ama 4 GB VRAM sıkıntı.

Tulpar'lar kalite olarak ne iyi ne kötü orta denebilir, bence v20.3 gayet güzel, ama kalite istiyorsanız Omen'le ROG arasından seçim yapın.

Tulpar'lar kalite olarak ne iyi ne kötü orta denebilir, bence v20.3 gayet güzel, ama kalite istiyorsanız Omen'le ROG arasından seçim yapın.

Satıcı mağazaları biraz inceledim ve sattıkları yüzlerce ürün var ancak kargo ile satış neredeyse yapmamışlar. Ayrıca piyasanın bu kadar altına satmaları da garip. Bu yüzden güvenemedim. Normal bir satıcıdan v20.2 veya v20.3 alacağım. Teşekkürler yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı