15.000TL'ye kadar sistem önerisi

Tamamdır hocam. Hatırlarsanız monitör olarak Lenova önermiştiniz şuanda çok pahalı olmuş. Ben o fiyatlara yakın içime sinen şöyle bir monitör buldum: https://www.sinerji.gen.tr/samsung-...240hz-ips-hdr10-g-sync-gaming-monitor-p-44261
Düşünceleriniz nedir? Tavsiyeniz var mıdır?

Hocam bence monitörü ikinci el almak yerine sıfır al. Pişman olmazsın. Fiyat açısından belki zorlar ama kesinlikle değer.
Tamam hocam kendisine söylerim bütçeyi zorlayabilirse sıfır alsın, ama alamazsa da 2.el kfg li monitörler var

Monitör bu iyi. Lenovo ile yakın özellikleri var.

Hocam genelde LoL ve Valorant oynuyorum. Hikayeli oyunları da sever oynarım ama %30'a %70 gibi bir oran var. Bu monitörü de beğendim ama 27 inç olması ve 1080p özelinde pikselleşme durumu olabilme durumu ve 240Hz'e 1000 TL fark ile erişebilmek olmak cezbedici yapıyor. Siz ne diyorsunuz? O monitör bana çok özel geldi hem IPS hem 240Hz hem Samsung kalitesi filan bir araya gelince bana bulunmaz bir nimet gibi gelmişti...

Hocam genelde LoL ve Valorant oynuyorum. Hikayeli oyunları da sever oynarım ama %30'a %70 gibi bir oran var. Bu monitörü de beğendim ama 27 inç olması ve 1080p özelinde pikselleşme durumu olabilme durumu ve 240Hz'e 1000 TL fark ile erişebilmek olmak cezbedici yapıyor. Siz ne diyorsunuz? O monitör bana çok özel geldi hem IPS hem 240Hz hem Samsung kalitesi filan bir araya gelince bana bulunmaz bir nimet gibi gelmişti...
Uzaktan bakarsan sıkıntı olmaz. Çok abartılacak pikselleşme olmaz. Samsung'un görüntü kalitesi kötü. Tek özelliği 240 Hz olması. Daha kaliteli bir görüntü istiyorsan attığım monitöre bakmalısın.

Tamam hocam kendisine söylerim bütçeyi zorlayabilirse sıfır alsın, ama alamazsa da 2.el kfgli monitörler var

Siz nasıl isterseniz hocam. Bir fırsat bulursanız mutlaka değerlendirin ama 1 aydır sistem, monitör bakan ve ikinci elde de al sat yapan birisi olarak sistem bir yana dursun özellikle monitörlerde ikinci elin fiyatına göre performans anlamında çok kötü bir tercih olduğunu düşünüyorum. En azından tecrübelerim ve piyasadaki genel fiyat eğrisine bakınca pek içime sinmiyor ikinci ele gitmek.

Uzaktan bakarsan sıkıntı olmaz. Çok abartılacak pikselleşme olmaz. Samsung'un görüntü kalitesi kötü. Tek özelliği 240 Hz olması. Daha kaliteli bir görüntü istiyorsan attığım monitöre bakmalısın.
Hmm anladım hocam. Siz diyorsanız vardır bir bildiğiniz. Ama ben 240hz ve ips olmasına çok tav olmuştum cidden çok mu kötü görüntü anlamında? Değmez seviyelerinde mi.

Siz nasıl isterseniz hocam. Bir fırsat bulursanız mutlaka değerlendirin ama 1 aydır sistem, monitör bakan ve ikinci elde de al sat yapan birisi olarak sistem bir yana dursun özellikle monitörlerde ikinci elin fiyatına göre performans anlamında çok kötü bir tercih olduğunu düşünüyorum. En azından tecrübelerim ve piyasadaki genel fiyat eğrisine bakınca pek içime sinmiyor ikinci ele gitmek.

Hmm anladım hocam. Siz diyorsanız vardır bir bildiğiniz. Ama ben 240Hz ve IPS olmasına çok tav olmuştum cidden çok mu kötü görüntü anlamında? Değmez seviyelerinde mi?

Evet. Kötü. Rekabetçi FPS oyunları oynamıyor isen hiçbir işine yaramaz.

Geri
Yukarı