15-16 bin TL sistem tavsiyesi

wowasse

Femtopat
4070 toplayacaktım ama makas çok o paraya değmez FPS manyağı değilim benim için 60+ FPS hepsi aynı geliyor kalan paraya Xbox + Game Pass alırım her zaman PC açmaya oturup oynayama mecal kalmıyor. AMD tabanlı bu fiyatlara 1080p 60+ FPS oynayabileceğim bir sistem önerebilir misiniz? Kampanyalı üründe bulamadım. Radeon 6000 serisi bir kart ne almalıyım? SSD 500 GB yeterli.

Son düzenleme:
Planet-snowball sistemi tercih ederdim. Ben de bunu önerecektim. İşlemciyi 5600 yapmak mantıklı olur. Fiyatıda yine uygun gördüm. Belki SSD de yükseltilebilir ama bu seferde bütçe zorlanır. Bir iki ay sonra da işlemci için ID-cooling 224 XTS alabilirsiniz.

Planet-snowball sistemi tercih ederdim. Ben de bunu önerecektim. İşlemciyi 5600 yapmak mantıklı olur. Fiyatıda yine uygun gördüm. Belki SSD de yükseltilebilir ama bu seferde bütçe zorlanır. Bir iki ay sonra da işlemci için ID-cooling 224 XTS alabilirsiniz.
Hikaye oyunlarını oynuyorum online belki CS atarım eski hile hallerinden sonra hayatımdan çıkaralı uzun yıllar oldu. Açık dünya battle royal oyunlarda Ryzen 5600 bir tık daha iyi performans veriyor ama hikaye oyunlarında i5 12400F tokatlıyor. Pubg vb. oynamıyorum 132 TL fark için İntel'den vazgeçmem i5 12400F yaptım. 480 GB SSD bana yeter.

AMD tabanlı olarak bunu alabilirsiniz, fiyatı bayağı uygun:

PSU eh işte ama alternatif yok maalesef.

13100F, biraz daha iyi:

Teşekkür ederim güzel ama tek sıkıntı var kasanın tipini rengini beğenmedim. :)

@wowasse Özelleştirmelerden siyah versiyonu seçebilirsiniz, ek ücret yok. Aynı kasayı kendim de kullanıyorum, 10/10 olmasa da güzel kasa. Bu bütçe için çok üst seviye kasalar beklemek pek doğru olmaz.

1694686320322.png

@wowasse Özelleştirmelerden siyah versiyonu seçebilirsiniz, ek ücret yok. Aynı kasayı kendim de kullanıyorum, 10/10 olmasa da güzel kasa. Bu bütçe için çok üst seviye kasalar beklemek pek doğru olmaz.

Eki Görüntüle 1943501
İntel olanda yok maalesef siyah olsa şimdi alabilirdim müsait olunca siteyle konuşurum. Çok tipi şekli önemli değil masanın altına gizliyorum ama beyazda olmasın. Bakalım yapacaklar mı teşekkürler tavsiyen için.

Yeni konular

Geri
Yukarı