15.5 yaşındayım boyum 172-173 arası daha ne kadar uzarım?

Merry179

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda şu boy mevzusunu biraz kafama taktım. Boyum uzar mı bilmiyorum umarım uzar. Sizin de tahminlerinizi ve fikirlerinizi almak istedim. 15.5 yaşında 172-173 boy arasındayım. Babam 171-172, annem 160-162 civarı boyda. Ergenliğe 13.5-14 yaşlarında girdim, yani biraz geç ortalamaya göre. Ortalamanın 12 olduğunu okudum. Ve boyumda bir anda bir sıçrayış olmadı hafif hafif her yıl düzenli olarak uzadı, mesela geçen yıl 167 boyunda falandım bu sene 172-173. daha fazla uzar m sizce? En azından 178 görür müyüm? Egzersiz yapıyorum, süt içiyorum. Kısaca beslenmem güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş boyunu mu beğenmiyorsun? Daha ne bekliyorsun? Bak ben 17 yaşındayım boyum daha 1.67.

15 yaşında boyum 170 civarıydı . Yaşım 18 boyum 178. Babam 172cm Annem 160cm. Ben de çok takıyordum boyu. Ben de senin gibi ergenliğe geç girdim. Sakallarım bile daha yeni yeni çıkıyor. Benim de bir anda bir sıçrama olmadı boyumda. Her zaman düzenli spor yaptım, süt içtim, dengeli beslendim. Kafana takma. Son olarak hala uzuyor boyum. Erkeklerde geç bitiyor uzama.

Yalnızca süt çözüm değil maalesef. Yumurta (Beyazı), peynir vb. gibi hayvansal protein ve kalsiyumun yüksek karşılığı olan ürünleri düzenli tüketmelisiniz. Saat 21:00-21:30 civarı kaliteli bir uyku almanız şart. Omurganın ve eklemlerin uzanıp esnemesine yardımcı olacak profesyonel bir biçimde yüzme, basketbol gibi sporları mevsim ne olursa olsun yapmalısınız. Harala, gürele mahalle arası maç ya da yazdan yaza ayak değecek kadar ıslansam yeter yüzmesi boy uzaması için anlamlı değil. Bunlara ek olarak ailenizin genel boy ortalamasına bakarak beklentinizi mutlaka belirleyin sonrasında kompleksli olarak bir hayat sürdürmeyin. Bahsedilen boy uzama yöntemleri kişiden kişiye ne kadar çok değişkenlik gösterse de genel kanıya göre aile ortalamasından en fazla 5-10cm üzerine çıkabilirsiniz. Ayrıca kemik uçlarınızın ortalama 21-22 yaşına kadar boy değişikliklerine cevap verebilmek adına açık olacağını anımsamalı ve dolayısıyla en az 10 senelik düzenli, disiplinli bir hayatınızın olmasına özen göstermelisiniz.

Kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum. Ben de çok fazla boy attım. 4. sınıfta 140 cm olan ben, 5'te 150, 6'da 160, 7'de 172, 8'de 180 cm'ydim. Şimdi 9'um ve boyum 185. Basketbolcu değilim veya dengeli beslenen biri de değilim iyi de uyumam haftaiçi bile genellikle 1'de yatarım. Genetik çok etkiliyor. Annem 160, babam 190.

Spor ve beslenme gibi vs. Şeyler seni en fazla 5 cm uzatır. Önemli olan "genetik" miş.

sonunda anlayan biri kafayı yedirttiler bana yaa aga adam 18 yaşında 1.84 tamam mı diyoki ben daha rahat 7 cm uzarım lan ben 14 yaşındayım 1.85 im 5 cm daha uzarmıyım diyom adamdaki rahatlıga bak

Sonunda anlayan biri kafayı yedirttiler bana yahu aga adam 18 yaşında 1.84 tamam mı diyoki ben daha rahat 7 cm uzarım lan ben 14 yaşındayım 1.85'im 5 cm daha uzar mıyım diyom adamdaki rahatlıga bak.

Hocam o hiç belli olmaz ben mesela 13 yaşında 1.87 boyundaydım şuan 17 yaşındayım daha 1 cm bile uzamadım.

Reis 1 yıl geçmiş bende senin eski durumundayım e ne oldu uzadın mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…