15 ay taksitle 4500 TL laptop vs ekipmanlı laptop

Cagatay Efe

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün yeni bir bilgisayar aldım öncelikle özellikleri şu şekilde:
-Ryzen 3 2200U.
-Radeon 535.
-8 GB RAM DDR4.
-1 TB HDD.
-Windows 10 Home.
Bundan önceki bilgisayarım Celeron 847 işlemcili olduğundan performansı çok tatmin etti.
Arkadaşlar 15 ay taksitle kendime bu dizüstü bilgisayarı ekipmanlarla beraber 4500TL verdim. Ekipmanlar ise şu:
-Kulaklık.
-Çanta.
-Güzel bir soğutucu.
-Stereo hoparlör.
-16 GB USB bellek.
-Mouse.
Arkadaşlar ben FreeDOS bilgisayar asla almam uğraşamam. Ben asla teknolojik aletleri internetten almam mağazaya gidip 200 lira fazla veririm ama alacağım bilgisayarı önceden dokunmak isterim. Size sorum bu taksit faizini de dahil ederek bu bilgisayar bu fiyatını hak eder mi? Daha iyi bilgisayar alınabilir miydi? Lütfen aynı fiyata internet fiyatlı laptop atmayın ama mağza fiyatı ile aynı ise tavsiye edebilirsiniz teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bugün yeni bir bilgisayar aldım öncelikle özellikleri şu şekilde:
-Ryzen 3 2200U.
-Radeon 535.
-8 GB RAM DDR4.
-1 TB HDD.
-Windows 10 Home.
Bundan önceki bilgisayarım Celeron 847 işlemcili olduğundan performansı çok tatmin etti.
Arkadaşlar 15 ay taksitle kendime bu dizüstü bilgisayarı ekipmanlarla beraber 4500TL verdim. Ekipmanlar ise şu:
-Kulaklık.
-Çanta.
-Güzel bir soğutucu.
-Stereo hoparlör.
-16 GB USB bellek.
-Mouse.
Arkadaşlar ben FreeDOS bilgisayar asla almam uğraşamam. Ben asla teknolojik aletleri internetten almam mağazaya gidip 200 lira fazla veririm ama alacağım bilgisayarı önceden dokunmak isterim. Size sorum bu taksit faizini de dahil ederek bu bilgisayar bu fiyatını hak eder mi? Daha iyi bilgisayar alınabilir miydi? Lütfen aynı fiyata internet fiyatlı laptop atmayın ama mağza fiyatı ile aynı ise tavsiye edebilirsiniz teşekkürler.
Çok daha iyi bir laptop alınabilirdi. Çoğu firma zaten faiz koymadan 9 taksit yapıyor.

9 taksit nerede 15 taksit nerede 😀
Bana 15 taksitle bir eşya almak saçma geliyor. Üstüne yüklü bir faiz de biniyor. Şahsen bana 9 taksit bile fazla geliyor elektronik ürünler için. Ama sizin ekonomik koşullarınızı vs. bilemem. 😀
Dün bu laptop 2000 TL'ye satılıyordu. Keşke almadan önce bize sorsaydınız.
Not: Sizin bilgisayarınız bu bilgisayardan yaklaşık %20-25 daha güçlü.

Bana 15 taksitle bir eşya almak saçma geliyor. Üstüne yüklü bir faiz de biniyor. Şahsen bana 9 taksit bile fazla geliyor elektronik ürünler için. Ama sizin ekonomik koşullarınızı vs. bilemem. 😀
Fazla ay olsun azar azar ödemek daha hoş geliyor bana
Ram
Not: Sizin bilgisayarınız bu bilgisayardan yaklaşık %20-25 daha güçlü.
Ram daha iyi işlemci ve ekran kartı daha iyi zaten yüzde 30 Bi fark için 1000-1500 lira oynuyor ya

Son düzenleme:
Fiziksel mağaza fiyatlarını bilmiyorum fakat aynı fiyata sanal bir mağazadan çok daha güçlü bir model alinabilirdi.
İslemcisi daha yeni ve GPU'su bir tık daha iyi olan 32GB RAM'li bu model de daha ucuza alınabilir idi. Fakat koyduğunuz fiziksel mağaza ve taksit gibi koşullardan dolayı ne desem boş.

Fiziksel mağaza fiyatlarını bilmiyorum fakat aynı fiyata sanal bir mağazadan çok daha güçlü bir model alinabilirdi.
İslemcisi daha yeni ve GPU'su bir tık daha iyi olan 32GB RAM'li bu model de daha ucuza alınabilir idi. Fakat koyduğunuz fiziksel mağaza ve taksit gibi koşullardan dolayı ne desem boş.
Bilgisayarı orijinal adıyla baktığımda 32 GB Ram yok ama mantıklıymış benimki daha eski parçadan oluşuyor işlemci gücü olarak yüzde 25-30 daha iyi ama ekran kartı neredeyse aynı ama arada fiyat farkı var bide ben bu parayı direk çıkartamam 😀

Bilgisayarı orijinal adıyla baktığımda 32 GB Ram yok ama mantıklıymış benimki daha eski parçadan oluşuyor işlemci gücü olarak yüzde 25-30 daha iyi ama ekran kartı neredeyse aynı ama arada fiyat farkı var bide ben bu parayı direk çıkartamam 😀
32 GB RAM görüntüden başka bir şey değil bence. Güncel oyunlarda bile 16 GB hayli hayli yetiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı