15 bin TL R7 7800x3D+RX7900GRE sisteme 240 veya 360Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
15k~

sambadejan

Kilopat
Merhaba. R7 7800x3D + 7900GRE sistemim için monitör arıyorum. Bunu anlatmadan edemeyeceğim: Normalde BenQ XL2411 144Hz monitörüm var. Yıllar önce laptopumun ekranı kırılmıştı, ben de ileriye dönük olsun diye bunu almıştım. Laptopta DVI girişi olmadığı için 60Hz ile yıllarca idare ettim. Şimdi de ilk defa sistem topladım, soket değiştirmişler ben bilmiyordum, DVI kalkmış, ben 144'ü göremeden monitörü satmak zorunda kalıyorum🤬.

FPS oyunları oynamak maksadıyla 240 ya da 360Hz ikisi de olur, ben tecrübeli olmadığım için seçim yapamadım gerek var mı yok mu diye. BenQ'da bildiğim “Black Equalizer” diye özellik vardı, karanlık yerler daha aydınlık oluyordu, o iyi oluyordu. Başka da monitörlerden anlamam. Bir de neden BenQ'lar pahalı onu da bilmiyorum. 1080p bana yeterli. Bütçe olarak sorun yok fakat 15 bin TL'den fazla veresim yok monitöre ama yine de esnetebilirim. Bütçe var diye pahalı almak zorunda da değilim, 5 bin TL'lik işimi görür diyorsanız o da olur. Fiyatına göre en az ekmeğe en çok köfteyi veren tercih sebebimdir. Bir de sıkıntılı veya riskli bir marka/model olmasın, uğraşmak istemiyorum garantiyle vesaire. 240 veya 360Hz olarak neler önerirsiniz bu bütçede? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı