15 bin TL RX 6650XT sistem önerisi

Hocam 4060'lı sistemler bu aralar çok uygun fiyatlı, 6650 XT yerine 4060'a yönelin. Çok daha mantıklı.

Örneğin bu sistemin kasasını Vento yapıp tercih edebilirsiniz. 16.700 TL'ye geliyor:

Alternatif:

Hocam 4060'lı sistemler bu aralar çok uygun fiyatlı, 6650 XT yerine 4060'a yönelin. Çok daha mantıklı.

Örneğin bu sistemin kasasını Vento yapıp tercih edebilirsiniz. 16.700 TL'ye geliyor:

Alternatif:

4060 yerine RX6700 XT daha iyi olmaz mı hocam oda aynı fiyat.
Bide işlemciler kötü gibi

4060 yerine 6650 XT daha iyi olmaz. 4060 daha iyi kart ve daha güncel. 6650 XT eski seri. DLSS, FSR'dan çok daha iyi. Ray Tracing performansında çok daha iyi. Yazılımsal olarak çok daha iyi ve stabil. Saf performans olarak da benzerler zaten. Güç tüketimi olarak da çok daha verimli.

İşlemciler kötü değil. 13100F de R5 5500 de F/P işlemciler ve 4060 için yeterli.

4060 yerine 6650 XT daha iyi olmaz. 4060 daha iyi kart ve daha güncel. 6650 XT eski seri. DLSS, FSR'dan çok daha iyi. Ray Tracing performansında çok daha iyi. Yazılımsal olarak çok daha iyi ve stabil. Saf performans olarak da benzerler zaten. Güç tüketimi olarak da çok daha verimli.

İşlemciler kötü değil. 13100F de R5 5500 de F/P işlemciler ve 4060 için yeterli.

RX 6700 XT yazmıştım hocam yanlış okumuşsunuz.

Saf performans olarak 6700 XT genel olarak biraz daha üstün RTX 4060'a göre. Bazı oyunlarda da 4060, 6700 XT'yi yakalıyor. Bunun yanı sıra yukarıda bahsettiğim gibi daha Ray Tracing performansı daha iyi, DLSS çok daha verimli teknoloji. Bunun yanı sıra Reflex ve Frame Generation teknolojileri var. AMD bu konuda çok geride. 6700 XT'nin tek avantajı 12 GB VRAM. 1080p için kullanacaksanız 8 GB VRAM oyunların %99'unda problem yaratmıyor. NVIDIA sürücüleri, AMD'ye göre çok daha iyi ve stabil. Son zamanlarda AMD sürücülerinde tarayıcıda donma sorunu çıktı mesela.

Yerinizde olsam 4060 alırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saf performans olarak 6700 XT genel olarak biraz daha üstün RTX 4060'a göre. Bazı oyunlarda da 4060, 6700 XT'yi yakalıyor hatta önüne bile geçebiliyor. Bunun yanı sıra yukarıda bahsettiğim gibi daha Ray Tracing performansı daha iyi, DLSS çok daha verimli teknoloji. Bunun yanı sıra reflex ve frame generation teknolojileri var. AMD bu konuda çok geride. 6700 XT'nin tek avantajı 12 GB VRAM. 1080p için kullanacaksanız 8 GB VRAM oyunların %99'unda problem yaratmıyor. NVIDIA sürücüleri, AMD'ye göre çok daha iyi ve stabil. Son zamanlarda AMD sürücülerinde tarayıcıda donma sorunu çıktı mesela.

Yerinizde olsam 4060 alırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FSR 3 de çıktı ama hocam bence yavaş yavaş yakalayacak AMD NVIDIA'yı teknoloji konusunda.

Hiç sanmıyorum. FSR'ı Quality mod haricinde kullanınca görüntüyü çamur gibi yapıyor. Ayrıca FSR 3 destekli oyun sayısı bir elin parmağını geçmiyor. AMD teknoloji konusunda çok geride. Bütçe düşük olmadıkça AMD kart pek tavsiye etmiyorum. Oyun harici video edit işleriyle uğraşıyorsanız da NVIDIA bu konuda çok avantajlı.

Ben de bir AMD kullanıcısıyım. Şu ana kadar kullandığım kartların hepsi de AMD idi ama övülecek tek yanı saf performans anlamında F/P kartlar olması. Onun dışında övülecek yanı yok, üzgünüm.

Hiç sanmıyorum. FSR'ı Quality mod haricinde kullanınca görüntüyü çamur gibi yapıyor. Ayrıca FSR 3 destekli oyun sayısı bir elin parmağını geçmiyor. AMD teknoloji konusunda çok geride. Bütçe düşük olmadıkça AMD kart pek tavsiye etmiyorum. Oyun harici video edit işleriyle uğraşıyorsanız da NVIDIA bu konuda çok avantajlı.

Ben de bir AMD kullanıcısıyım. Şu ana kadar kullandığım kartların hepsi de AMD idi ama övülecek tek yanı saf performans anlamında F/P kartlar olması. Onun dışında övülecek yanı yok, üzgünüm.

Hangi kartı kullanıyosunuz şu an?

Yeni konular

Geri
Yukarı