15 bin TL'ye elektrikli bisiklet önerisi

15 k ya elektrik bisiklet önerileriniz nelerdir? Küba kötü diyorlar.

O bütçede alacağın bisikletlerin neredeyse hepsi sana sorun yaşatır özellikle yokuş yukarı çıkmayı planlıyorsan normal bir bisiklet alıp elektrikli bisiklet kiti takıp çok daha iyi verim alabilirsin ama bütçen kurtarmaz.

15 k ya elektrik bisiklet önerileriniz nelerdir? Küba kötü diyorlar.
Benim gördüğüm aşağı yukarı bütün elektrikli bisiklet markaları birbirinin benzeri zaten, hele RKS ve Küba aynı çatı altında direkt. En azından Türkiye için bir çoğunda elektrikli bisikletin markasından çok ne kadar para verdiğinize göre değişiyor kalitesi, motorun sürücüsü (aynı zamanda ekran, far vb. bağlantıların yapıldığı elektronik devredir) ekranı falan Çinden oradan buradan alıp montajlıyorlar sadece, 15 bin TL'ye satılan RKS bisikletlerin gidondaki ekranı AliExpress'te sürücüsü ile birlikte bulabiliyorsunuz hatta. Fiyat arttıkça kalitesi de artar tabii ama temelde sistem malzemeyi alıp montajlamak üstüne kurulu, ne kadar para verirseniz o kadar kaliteli malzeme kullanılmış bisiklet alırsınız gibi bir olay var yani markadan çok para konuşuyor.

Küba ve RKS bisiklet kullandım bazen birbirlerine benzer yazılımsal olduğunu düşündüğüm hatalar sergileyebiliyorlar mesela, hata dediğime bakmayın, sıradan bir sürücü olarak denk gelebileceğiniz şeyler değil, ben bilerek aynı kombinasyonu yaptığımda ikisinde de aynı şey olur mu diye bakmıştım sadece. Direkt generic bir sürücü ve yazılımı çalışıyor. Hangi marka olacağı çokta fark etmiyor o yüzden, sadece paraya bağlı, en azından bana göre böyle. Küba ve RKS kullandım demiştim, Küba ucuz RKS pahalıydı ama günün sonunda ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor.

Benim gördüğüm aşağı yukarı bütün elektrikli bisiklet markaları birbirinin benzeri zaten, hele RKS ve Küba aynı çatı altında direkt. En azından Türkiye için birçoğunda elektrikli bisikletin markasından çok ne kadar para verdiğinize göre değişiyor kalitesi, motorun sürücüsü (aynı zamanda ekran, far vb. bağlantıların yapıldığı elektronik devredir) ekranı falan Çin'den oradan buradan alıp montajlıyorlar sadece, 15 bin TL'ye satılan RKS bisikletlerin gidondaki ekranı AliExpress'te sürücüsü ile birlikte bulabiliyorsunuz hatta. Fiyat arttıkça kalitesi de artar tabii ama temelde sistem malzemeyi alıp montajlamak üstüne kurulu, ne kadar para verirseniz o kadar kaliteli malzeme kullanılmış bisiklet alırsınız gibi bir olay var yani markadan çok para konuşuyor.

Küba ve RKS bisiklet kullandım bazen birbirlerine benzer yazılımsal olduğunu düşündüğüm hatalar sergileyebiliyorlar mesela, hata dediğime bakmayın, sıradan bir sürücü olarak denk gelebileceğiniz şeyler değil, ben bilerek aynı kombinasyonu yaptığımda ikisinde de aynı şey olur mu diye bakmıştım sadece. Direkt generic bir sürücü ve yazılımı çalışıyor. Hangi marka olacağı çok da fark etmiyor o yüzden, sadece paraya bağlı, en azından bana göre böyle. Küba ve RKS kullandım demiştim, Küba ucuz RKS pahalıydı ama günün sonunda ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor.

Zaten o tarz elektrikli bisikletlerin motorları da bana göre çok vasatlar bence arkadaş isteklerine göre bütçe biriktirip elektrikli bisiklet dönüşüm kiti ile istediği bisikleti alıp o motorun montajını yaptırıp çok daha iyi bir deneyim elde edebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı