15 metrekare odaya klima tavsiyesi

Hangisi?

• Arçelik 12000 BTU

Oy: 2 50,0%
  • İklimsa Sigma 9000 BTU

Oy: 2 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

aasmcan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming A520M-PLUS WiFi - CPU: AMD Ryzen 5 5600 - GPU: Asus Dual AMD RX 6600 - RAM: XPG 16GB(2x8GB) Spectrix D41 RGB 3200mhz CL16 - SSD 1: Kingston 500GB NV2 NVMe 3500MB-2100MB M.2 - SSD 2: Kingston SSDNow 240GB SATA 3 V300
Mouse: Razer Mamba Elite - Pad: SteelSeries QcK L - Klavye: Razer Blackwidow Chroma - Kulaklık: Razer Barracuda X 2022
İyi forumlar herkese. Antalya'nın yaz sacağını bilen bilir. Klimasız oturmak çoğu insan için imkansız ve ben de onlardan birisiyim. Bu yüzden odama klima almayı düşünüyorum. 2 seçenek var elimde kendim bulabildiğim şöyle ki;

Arçelik mağazasında 12000 BTU (NeoInverter ya da EkolojikInverter tam bilmiyorum) klima peşin fiyatına 3000 TL.
İklimsa mağazsında Sigma Comfort Klima 9000 BTU 3000 TL.

Sizce 9000 BTU Sigma marka klimaya 3000 vermek mi daha mantıklı yoksa 12000 BTU Arçelik klimaya 3000 TL vermek mi daha mantıklı? Bilgi sahibi olanlar veya evinde kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Arçelik yetkili servisi arayın ücretsiz keşif için gelsinler. Ben Arçelik 15235 olanını aldım. Odam 24 metrekare. 2 tane devasa cam var. Yalıtım yok. Güneş gören cephe. Bu gibi bilgiler önemli klima için. Teknik servis oldukça iyidi. Duvarı kendileri deldiler. Diğer markalarda durum nedir bilmiyorum. 7 metreye kadar boru karşılıyor. Klimanızı taktırırken mutlaka vakum yaptırın. Arçelik almamın sebebi klima ile ilgili uzman kişilerin önerisi. Şu an çok memnunum. Servis ağı geniş bir marka alın.

Bayram öncesi bir an önce taktırmak gibi bir düşüncem var açıkçası. Buradaki iklimsa bayisi bir dostumuzun olduğu için bir sıkıntı yaratacağını da düşünmedim pek. Bir de Arçelikte bahsettiğim ürün uzun zamandan beri hatta belki 1 seneyi aşkın süredir aynı fiyat ve 12000lik klima kampanyasını sunuyor mağazasında o yüzden pek sıcak bakamadım. Iklimsa ürünü güncel ve yeni olduğu için sıcak bakıyorum biraz. Bu arada vakum olayı nedir? Bilmediğim için soruyorum normalde yapmıyor mu montaj yapanlar?

Normalde vakum klima takılınca yapılır. Bazı iş bilmez servisler yapmamış birkaç yerde okudum. Klima montajı sonrası vakum yapılmazsa klima düzgün çalışmaz arıza yapabilirmiş. En azından ben öyle okudum. Gelen servise vakum denen bir şey varmış yapılacak mı dedim. Bizim meslekte vakum olmazsa olmazdır dedi. Alacağınız yere güveniyorsanız sıkıntı yok. Ben akşam üstü saat 5 gibi sipariş geçtim internetten ertesi sabah 12'de klimamın montajı yapıldı. Servis konusunda şanslıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…