15 özürlü ve 10 özürsüz devamsızlıkla lisede sınıfta kalınır mı?

Giremiyorlar zaten ondan bahsediyorum, yaktıgımızda giremiyorlar benim devamsızlık günlerim okula hiç gitmeden kaçtığım için oluyordu.
O zaman 20 gün raporlu 9.5 özürsüz nasıl oluyor? Her türlü belge alamamanız gerekiyor. Yoklama fişini yakınca 5 gün Özürsüz kuralından muaf olmuyorsunuz.

@The.Kıvırcık bu dediğiniz sene hangisi? Bu sistem 2018'de geldi.
Onun dışında özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız bulunuyor. İkisinden birisinin yarım gün aşması durumunda sınıfta kalırsınız. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık süresini aşmadığınız sürece herhangi bir sınır bulunmuyor.

O zaman 20 gün raporlu 9.5 özürsüz nasıl oluyor? Her türlü belge alamamanız gerekiyor. Yoklama fişini yakınca 5 gün özürsüz kuralından muaf olmuyorsunuz.

Tamam kardesim dedigim gibi iste ama ben belge aldım verdler bizim okulda farklıydı o zaman herhalde.

2019 falandı galiba.

Bu sistem 2018 gibi geldi zaten. Yönetmelikte de bu şekilde belirtili, madde 160. yanlış hatırlıyor olmalısınız.

Yanlış hatırlamıyorum 20 gün raporlu olarak 9.5 günde normal gelmemezlik yapıyordm lise 2'den sonra hep böyle yaptım zaten 2015 - 2016 gibi liseye başladm zaten okuldan kaçıyordum 20 gün 25 gün gidip 20 gününü raporluya cevirttiriyordum devamsızlık hakkım kalmadıgında iste fişi yakıp kaçıyorduk.

Meslekte okuyorum 10 gün devamsızlık 15 gün özürlü var kaldım mı?

tam 10 gün kalmam demi?

@Rows benim yazdığımı okumayıp gidip alakasız yorumu alıntılıyorsan da diyecek bir şeyim yok. Yönetmelik maddesini bırakıp konuyu takipten çıkacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…