15 yaşında 70 kilo birisi vücut geliştirme için nasıl beslenmeli?

CosmicPaweTR

Decapat
Arkadaşlar 15 yaşındayım biraz kiloluyum 70 kg. Boyumu ölçmedim ancak 1.65'ten uzunum. Başlığı çok uzun tutmak istemedim almam gereken protein miktarı nedir ve nasıl beslenmeliyim? Yardım edecekler için çok teşekkür ederim.

Herhangi bir tuhafiyeciden mezura al. Sırası ile Kol Bel ve Boyun kısmını ölçtür. Yağ oranını hesapla. Yağ oranın yüzde 20-25 ve üzeri ise Yağ yakımı. Yüzde 10-20 arası ise Yağ oranını korumaya yönelik beslenme programı çıkar. Ona göre beslenme programı ayarlayalım.

Herhangi bir tuhafiyeciden mezura al. Sırası ile kol bel ve boyun kısmını ölçtür. Yağ oranını hesapla. Yağ oranın yüzde 20-25 ve üzeri ise yağ yakımı. Yüzde 10-20 arası ise yağ oranını korumaya yönelik beslenme programı çıkar. Ona göre beslenme programı ayarlayalım.

Hocam sizinle özel olarak konuşabileceğim bir yer var mıdır eğer istemiyorsanız vermeyebilirsiniz.

Herhangi bir tuhafiyeciden mezura al. Sırası ile kol bel ve boyun kısmını ölçtür. Yağ oranını hesapla. Yağ oranın yüzde 20-25 ve üzeri ise yağ yakımı. Yüzde 10-20 arası ise yağ oranını korumaya yönelik beslenme programı çıkar. Ona göre beslenme programı ayarlayalım.

Hocam bende yeni başladım ve benim yağ oranim %24 ne önerirsiniz?

Hocam bende yeni başladım ve benim yağ oranim %24 ne önerirsiniz?
24 oran biraz fazla. Yavaş yavaş definisyon'a gir. Kalorileri Yavaş yavaş düşür. Protein yüksek kalsın. Düzenli vücut ölçülerini al. Önceliğin ayna olsun tartı yanıltabilir.

24 oran biraz fazla. Yavaş yavaş Definisyon'a gir. Kalorileri yavaş yavaş düşür. Protein yüksek kalsın. Düzenli vücut ölçülerini al. Önceliğin ayna olsun tartı yanıltabilir.

Hocam bugün Max 1500 kalori yedim dunse 2.5k kaloriye yakın yemisiimdir artık bir diyete giriyorum ve hep bu seyirlerde gezmek istiyorum yanlış bir kar mi?

Hocam bugün Max 1500 kalori yedim dunse 2.5k kaloriye yakın yemisiimdir artık bir diyete giriyorum ve hep bu seyirlerde gezmek istiyorum yanlış bir kar mi?
Ne kadar kaloriye ihtiyacın var bunu bilmiyorum. Lakin genel yapılan hatalar bunu olabildiğince düşüğe çekmek. Fazla düşürmemekte de yarar var.

Arkadaşlar 15 yaşındayım biraz kiloluyum 70 kg. Boyumu ölçmedim ancak 1.65'ten uzunum. Başlığı çok uzun tutmak istemedim almam gereken protein miktarı nedir ve nasıl beslenmeliyim? Yardım edecekler için çok teşekkür ederim.

Yağ oranını hesapla 20 üstüyse yağ yak ideal yağ oranı 15 civarları protein ağırlıklı beslenmeye odaklan protein ihtiyacı olarak genelde vücut ağırlığının 1.5 2 katı öneriliyor.

Geri
Yukarı