15 yaşında 75 kilo fazla mı?

TheStrongMan

Centipat
Selam ben 15 yaşındayım. Boyum 175 kilom en son 70 idi fakat tahminimce şu anda 75 olmuşumdur. Çünkü 3-4 ayda hızla kilo almaya başladım. 70 olduğumu görünce çok şaşırmıştım çünkü okulda eylülde 65'tim. Şu anda sanırım 75 kiloyum. Yaşıma göre fazla mı? Neden böyle hızla almaya başladım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz fazla hocam. Yaş dolayısı ile bu tür durumlar oluyor genelde. Spora gidip düzgün beslenmeye çalışın.

Kuzenim 15 yaşında 96 kilo, fazla yağlanmadıysan sıkıntı yok, normal denilebilir.

Kilo almayı bıraksanız yeterli. Yaşınız dolayısıyla kilonuz çok yüksek olmadığı sürece sıkıntı oluşturmaz.

Biraz fazla hocam. Yaş dolayısı ile bu tür durumlar oluyor genelde. Spora gidip düzgün beslenmeye çalışın.
Spora okuldan gidemiyorum. Önceden 1 senede 10 kilo alırken şu an bir kaç ayda alıyorum. Ondan tedirgin oldum. Aşırı yemekte yemiyorum.

Kilo almayı bıraksanız yeterli. Yaşınız dolayısıyla kilonuz çok yüksek olmadığı sürece sıkıntı oluşturmaz.
İsteyerek almıyorum ki. Nasıl bırakayım?

Kimine göre çok, Kimine göre değil. Yaşın 15 çok alıp verirsin.
Yani bir anda zayıflayabilirimde.

70-75 kilo yaşınıza göre normal.

Yaş sadece bir sayıdır, boyun önemli.
Bence normal, vücut kütle endeksine göre de normal; 70-75 kilo.

Yaş sadece bir sayıdır, boyun önemli.
Bence normal, vücut kütle endeksine göre de normal; 70-75 kilo.
Sağlık bakanlığının çocuklar için olan şeyinde 75e fazla kilolu diyor.

Karnım şişene kadar yiyorum. Bu kilo yapar mı ki?

?

Son düzenleme:
Karnım şişene kadar yiyorum. Bu kilo yapar mı ki?
Yoo, zayıflatır.
Ben diyetisyen değilim. Bir deneyimci olarak konuşursam bu, kişiden kişiye değişebilir. Örneğin ben dünyaları yesem de alamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…