150 bin TL hatchback araba önerisi

Cyber75

Kilopat
150-170 bin ₺ arasında bütçem var. Aklımda olan modeller Peugeot 206/106, Citroën Saxo/C3. Kardeşim için bir araba arıyorum önerilerinizi bekliyorum.

150-170 bin ₺ arasında bütçem var. Aklımda olan modeller Peugeot 206/106, Citroën Saxo/C3. Kardeşim için bir araba arıyorum önerilerinizi bekliyorum.
Ne kadar tutulduğu tartışılır tabi fakat bu fiyat aralığında tata'nın da ekonomik modelleri mevcut. Bunu önermemin sebebi ise büyük ihtimal Peugeot'un çoğu sorunlu olacaktır.

Benzin mi yoksa Dizel olan model mi ?
Benzin. Dizel alınmaz.
Ne kadar tutulduğu tartışılır tabi fakat bu fiyat aralığında tata'nın da ekonomik modelleri mevcut. Bunu önermemin sebebi ise büyük ihtimal Peugeot'un çoğu sorunlu olacaktır.
Öyle bir şey yok. Zamanının en çok satan arabasıdır 206. Eski bir araç alıyorsanız bazı sorunlar çıkabilir. Nasıl kullanıldığına da bağlı. Ekspertiz bunun için var zaten.

Dizel alınmaz derken, Peugeot için demedim. Hiçbir dizel aracı önermiyorum.

Benzin. Dizel alınmaz.

Öyle bir şey yok. Zamanının en çok satan arabasıdır 206. Eski bir araç alıyorsanız bazı sorunlar çıkabilir. Nasıl kullanıldığına da bağlı. Ekspertiz bunun için var zaten.

Dizel alınmaz derken, Peugeot için demedim. Hiçbir dizel aracı önermiyorum.
Tutulan kısmını Tata için söyledim zaten, 206 için söylemedim. 106 bulabilir belki fakat 206 cidden bu meblağların daha üzerinde sadece. Bu yüzden söyledim zaten. Ayrıca dizel araç kullanıyorum fakat hiç problem yaşamıyorum desem yeridir, genellemeyi ne üzerinden yaptınız? Cidden merak ettiğimden soruyorum, ben o şey kafada birisi değilim.

Tutulan kısmını Tata için söyledim zaten, 206 için söylemedim. 106 bulabilir belki fakat 206 cidden bu meblağların daha üzerinde sadece. Bu yüzden söyledim zaten. Ayrıca dizel araç kullanıyorum fakat hiç problem yaşamıyorum desem yeridir, genellemeyi ne üzerinden yaptınız? Cidden merak ettiğimden soruyorum, ben o şey kafada birisi değilim.
Arkadaş doğru söylemiş. O fiyat bandında 1970 model motorsuz araba alırım dizel almam.
Dizel bakımsızlığa gelmez.
Kalitesiz yakıta gelmez.
Yan sanayi parçaya gelmez.
Sıkıştırmaya gelmez.
Farklı kullanım tiplerine gelmez (bir önceki sahibi düşük devirlerde kullanıyorken şuankinin yüksek devirlerde kullanımı gibi)

Turbosu enjektörü derken benzine göre çok daha karmaşık bir yapıdadır. Bakımı maliyeti daha yüksektir. Yukarıda yazdıklarımda göz önüne alındığında benzinli bunlara çok daha dayanıklı. 20-25 yaşındaki bir araç için, yukarıda yazdıklarımın çoğunuda tatmış bir araç alacağınızdan en azından bunlara çok daha fazla göğüs gerebilecek benzinli tercihi çok daha mantıklıdır.

Sizin dizel araç kullanıp hiçbir problem yaşamamanız bir şey değiştirmiyor.
Tabiikide bakımları aksatılmamış hor kullanılmamış temiz düzgün bir dizel bulursanız alın. Ancak bu bahsettiğimde 10 araçta 1 denk gelir onunda fiyatı uyar mı bilemem. Uysa dahi 10 da 1'i bulabilir misiniz onu hiç bilemem :)

Yeni konular

Geri
Yukarı