1500-1600 TL'ye Sistem Toplama

RHN397

Hectopat
Merhabalar. Üniversiteyi kazandım bu sene makine müh. okuyacağım. Beni hem oyunlar da hem de program öğrenirken (solidworks autocad v.b.) işimi görebilecek 1.500 tl (+- 150 tl ) bir sistem önerisi isteyecektim. Kasa için bunları uygun gördüm monitör için fikir alayım dedim eklemek veya çıkarmak istediğiniz parçalar varsa da söylerseniz sevinirim.

MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART
AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
CORSAIR CARBIDE SERİSİ 200R 550W MIDT ATX SİYAH KASA
SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

- - - Güncellendi - - -

Önerisi olan yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa bir süre çalıştığım şirkette MapInfo ve autocad programları kullanılıyodu. Bilgisayarlar 2. nesil i7 8GB 1333 MHZ ram ekran kartı olarak genelde GT9600 şeklindeydi. Ve Aşırı derecede yavaş çalışıyodu özellikle mapinfo da. Autocad pek kullanmadığımız için onda kasma olur mu bilemeyeceğim oradan sadece çizimlere bakıyorduk. Autocad de dosyaları açması epey zaman alıyor. Hele ki MapInfo da dosyaların yüklenmesi sizi kahreder derece de yavaş bunları düşünerek toplamanızı tavsiye ederim. Autocad kullanmış arkadaşlar tavsiyede bulunacaktır ama bu sistemle olur mu bilemiyorum. Bilenlerden öğrenmek en iyisi. Öncelikle Autocad programı işlemciye mi yoksa ekran kartına mı dayalı çalışıyor bunu araştırmanızı tavsiye ederim.

Sistem genel olarak güzel. Söyleyebileceğim 2 nokta var sadece. Anakartı : VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart tercih edebilirseniz güzel olur. RAM'leri de bütçe elevirse 1866 Mhz RAM'lerle değiştirelim. AMD FX serisi işlemcilere 1866 Mhz RAM takmak lazım bütçe el veriyorsa.

Arkadaşın da dediği gibi o uygulamalardan profesyonel olarak verim alabilir misin biraz sıkıntılı o konu. Ama bu bütçeye toplayabileceğin sistem bu. Daha profesyonel işler için bütçeyi arttırmak gerek diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı