1500-2000 TL monitör tavsiyesi

Bak yeniden belirtiyorum. 2000TL'ye önerdiğim monitör 144Hz IPS 27". VA değil!
Üsteki önerenler VA panel önermiş. Senin sonradan yazdığını görmedim. İsimede bakmadım hiç kb.
Ama ciddi olarak VA panel tercih etmeyin. IPS en mantıklısı.

Sizin monitör de önerilmez. 1800TL'ye 1080P 75Hz mi olur ?
Arkadaşım 27 inç olduğu için olabilir mi ? 27 inç'in 144 hz'i 2000tl üstü.
Bak yeniden belirtiyorum. 2000TL'ye önerdiğim monitör 144Hz IPS 27". VA değil!
Tamam kanka en iyisi senin ki.

1440p çözünürlüğü ile kullandığınız programlarda çok işe yarayacaktır.

75Hz bir monitör. IPS panel ve renk gamutları da oldukça yüksek.

Ben de kullanıyorum, renk kalitesi olarak bayağı tatmin edici. Ama 23.8 inch.

27 inch 2K monitör de var ve bundan daha iyi fakat 2100TL civarlarında.

Derseniz ki daha oyun ağırlıklı olsun, 1080p 144Hz'lerden önerin. Size bunu öneririm;

Bunun da renk gamutları inanılmaz yüksek ve IPS panel. Ergonomi olarwk da çok iyi, sağ sol, öne arkaya, aşağı yukarı vs. her hareketi destekliyor.

Çok çok daha akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır ama kullandığınız programlarda 2K'ya göre daha kötü olur ve oyun dışında da 2K (yani 1440p) çözünürlükte masaüstü, google'da gezinme zevkini vermez.

Eğer 27 inch istiyorsanız 1080p'de dikkat edeceksiniz. Bütçeye 2K sığmıyor çünkü.

Monitöre orta-uzak mesafeden bakmalısınız. Yoksa hem düşük piksel yoğunluğundan pikselleri sayarsınız, hem de tek bakışta tüm ekranı göremeyeceğinizden kafanızı çok hareket ettirmek zorunda kalacaksınız.

Ben uzaktan bakıyorum, gönder gelsin derdeniz;

Hocam öncelikle teşekkürler 2100 TL dediğiniz monitörün de linkini atmanız mümkün mü acaba? Belki şartları zorlayıp oaraya çıkabilirim eğer kafama yatarsa.

Hocam öncelikle teşekkürler 2100 TL dediğiniz monitörün de linkini atmanız mümkün mü acaba? Belki şartları zorlayıp oaraya çıkabilirim eğer kafama yatarsa.

Ürünün N11'deki açıklamasına bakmayın, tüm VG serisi hakkında bilgi verilmiş. 144Hz falan yazıyor değil.

2K 75Hz bir monitör.

AOC buna bir bak derim hoşuna giderse alabilirsin.
Teşekkürler hocam listeye ekledim en son bir eleme yapıp karar vereceğim.
AOC C24G1 24" 1ms 144hz Curved Gaming Monitör hem oyun oynayacaksanız hem de dizi film izleyecekseniz bu sizin için uygundur. Cuma günü 1540TL'ye aldım ama fiyatı geri yükselmiş.
Teşekkür ediyorum, nasip değilmiş hocam. Dün inceledim hoşuma da gitmişti ancak hem tükenmiş hem zamlanmış.
.
Teşekkürler hocam flat monitörler biraz daha iyi sanırım, ışık sızma sıkıntısının daha az olduğu söyleniyor.
Lenovo G27C-10 27" 165Hz 1MS(MPRT) (HDMI+Display) FreeSync Fiyatı kendimde kullanıyorumpiksel piksel değil sırtını sandalyeye daya piksel gözükmüyor
Sağ olun hocam listeme ekledim bunu da.
Cidden 1800TL'ye 75Hz mi?

Tam sizin için monitör hocam. 27" 144Hz IPS Panel.
Hocam bütçeyi biraz aşıyor maalesef ama yine de teşekkür ederim öneri için.
Herkese merhabalar 1500-2000 TL arasında bir bütçem var. Bu bütçe için uygun monitör tavsiyesinde bulunabilir misiniz? +24" olursa çok daha iyi olur. Genelde oyun+SolidWorks+AutoCAD ve biraz da dizi-film için kullanacağım. Monitörden kalan bütçe ile de bir klavye almak istiyorum. Fazla Gaming olmasına gerek yok. Özellikle monitör sonra da bir klavye tavsiyesinde bulunabilirseniz çok makbule geçer.
Ek olarak Monster'ın kendi monitörü nasıldır bir fikri olan var mı? O da dikkatimi çekit bayağı bir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı