1500 ile 1800 TL arası topladığım sistem iyi mi

Bu sistemi alayım mı?

• Oy verenlerin toplamı
    9
  • Anket kapandı .

tihan99

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı: Zotac GTX 750Ti 400₺
Anakart: Asus Vanguard B85 310₺
İşlemci: Intel i5 4440 480₺
RAM: Kingston Hyperx 4 GB 120₺
Sabit Disk: WD Caviar Black 500 GB 180₺
Kasa: Zalman Z3 Plus 120₺
Güç Kaynağı: Zalman ZM500LE 120₺

Toplam 1730₺

• Sabit disk seçiminde kararsız kaldım. Çünkü alacağım yerde aradığımı bulamadım. WD Caviar Black modelleri iyidir diye seçtim. Sizce nasıldır?
  • Nvidia yongalı ekran kartı istiyorum. Zotac a da oldukça güveniyorum. Sizce doğru mu yapıyorum?
  • Kafamı en çok karıştıran anakart. Benim hız aşırtmayla işim yok. Seçtiğim anakartta her işimi görecek şekilde. Ancak hiç tavsiye edilmiyor. Bunu mu alsam? Başka karta mı yönelsem bilemiyorum. Yardım ederseniz oldukça sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi almanı tavsiye ederim çok daha fazla performans elde edersin. O bütçeyle NVidia'ya yönelmeni tavsiye etmem. İlerde 4 GB daha ram taktırırsın.

Güncelleme: İşlemciyi 6300 veya ekran kartını 270x yaparak ram'e bütçe de açabilirsin. Tercih senin.

SİSTEM 14.jpg

Topladığınız sistem iyi. Fakat ekranım VGA ve memnunum. Şu an değiştirmeyi düşünmüyorum. AMD VGA larda sıkıntı çıkartıyormuş diye biliyorum. Seçtiğiniz anakarta ileride 5+1 sistem takabileceğimi zannetmiyorum. Ses giriş yerlerinden dolayı benim seçtiğim anakart da VGA, DVI, HDMI ve 6 ses giriş yeri var.

O yüzden onu seçmiştim. Ekran kartını Vvidia seçimi nedenimi de belirttim. Öyle bir şey yoksa uygundur. Lakin Asus un ekran kartları güven vermiyor. Bana tek ortaklı zotac evga gibi markalar daha iyi gibi. Sabit disk e gelince daha iyi bir şey isterken azını önermişsiniz. O da olmaz. Belki ben yanlış biliyorumdur. Önerdiğiniz sistem gayet iyi. Ama aradığım değil. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi almanı tavsiye ederim çok daha fazla performans elde edersin. O bütçeyle NVidia'ya yönelmeni tavsiye etmem. İlerde 4 GB daha ram taktırırsın.

Güncelleme: İşlemciyi 6300 veya ekran kartını 270x yaparak ram'e bütçe de açabilirsin. Tercih senin.

Eki Görüntüle 20546

bu sistem kafama yattı ancak işlemci için ekstra fan gerekir mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı