1500 TL PSU ve SSD önerisi

Bütçe
1500
Bence şu an zaten komple bekleseniz daha iyi ama ben tavsiye istediğiniz için önerebileceğim ürünleri yazdım. Yani 1 ay önce 700 lira olan PSU şu an 1000 lira akıl karı değil.
orası öyle tabi canımda 2 hafta önce aldıgım ekran kartı 3400 den 4200 lere felan gelmiş biraz üzücü ama direk bu ay içerisinde almıcam muhtemelen ama doların dahada yükselme olasığını düşündüğüm için acele ediyorum

Şu an virüs nedeniyle sanayiler durma noktasına gelmiş halde. Yani fiyatların yükselmesi dolar ile birlikte ithalatçıların elinde mal kalmaması ve ithal edemiyor olması. Elmas gibi düşünün ne kadar az kalırsa o kadar değerlenir.

X570 kullandığınız için 8+4 CPU girişiniz var. Zaruri değil diyenler olacaktır mutlaka ama bence gereklidir. O yüzden PSU'yu buna uygun seçmeye çalışın. Neden çalışın dedim çünkü fazladan CPU beslemesi olan modeller ya üst modeller ya da güncel modeller oluyor. Doğal olarak biraz pahalı olurlar.

Şu an virüs nedeniyle sanayiler durma noktasına gelmiş halde. Yani fiyatların yükselmesi dolar ile birlikte ithalatçıların elinde mal kalmaması ve ithal edemiyor olması. Elmas gibi düşünün ne kadar az kalırsa o kadar değerlenir.

X570 kullandığınız için 8+4 CPU girişiniz var. Zaruri değil diyenler olacaktır mutlaka ama bence gereklidir. O yüzden PSU'yu buna uygun seçmeye çalışın. Neden çalışın dedim çünkü fazladan CPU beslemesi olan modeller ya üst modeller ya da güncel modeller oluyor. Doğal olarak biraz pahalı olurlar.

PSU LİNKİ Temmuz arkadaş bunu önermişti aynı sizin dediklerinizi açıklıyarak bende muhtemelen bunda karar kılıcam bir bakın isterseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı