15000 TL Dota 2 ve Footbal Manager için sistem önerisi

krsck

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese, haftalardır burayı takip ediyorum ve 10-15bin aralığında bir bütçe ayırdım sistem için. Acil monitör ihtiyacım olduğu için forumda okuduklarım sonrasında AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD IPS Monitör Fiyatları bu ürünü aldım. Ekran kartı sıkıntısı olduğunu bildiğim için de acele etmiyorum ama en azından ne almam gerektiğine karar verip diğer parçaları almak istiyorum. Ekran kartını da yurt dışına çıktığımda alırım diye düşünüyorum.

Yukarıda belirttiğim bütçe aralığında bir sürü konu var ve hepsini okudum. Benim özel talebim sadece Dota2 ve Football Manager oynamak. Sistemi de buna göre toplamak istiyorum. Asıl yüksek performans beklentim FM oynarken bir sürü lig açıp büyük database ile hızlıca oynamak. Ayırdığım bütçeyi bilerek geniş tuttum ki çok sınırlı kalmayalım. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dota 2 ve Football Manager 2021'in sistem gereksinimleri fazla değil. 6000-7000 TL'lik sistemle de bu oyunları rahat oynayabilirsiniz. Ama yine de 15bin TL'ye sistem toplamak istiyorsanız, AMD Ryzen 7 5800X, Asus ROG STRIX X570-E Anakart, Asus ROG STRIX RTX 3060 Ti alabilirsiniz. SSD, PSU vs. de sizin tercihinize bırakıyorum.

Dota 2 ve Football Manager 2021'in sistem gereksinimleri fazla değil. 6000-7000 TL'lik sistemle de bu oyunları rahat oynayabilirsiniz. Ama yine de 15bin TL'ye sistem toplamak istiyorsanız, AMD Ryzen 7 5800X, Asus ROG STRIX X570-E Anakart, Asus ROG STRIX RTX 3060 Ti alabilirsiniz. SSD, PSU vs. de sizin tercihinize bırakıyorum.
Dediğiniz gibi tavsiye edilen sistem gereksinimleri oldukça düşük ama ben yüksek performansta oynamak istiyorum ve kafama göre yükseltmek istemediğim için sizlerin fikirlerini duymak istedim.

Geri
Yukarı