15000 TL'ye kadar okul için laptop önerisi

Arkadaşlar herkes oyun bilgisayarı önermiş fakat bu bilgisayarlar ağır ve büyük yani taşıması zor. Belki de güçlü bir bilgisayara ihtiyacı yok. Bunlar yerine MacBook Air veya düz laptoplar öneririm eğer güçlü bir bilgisayar gerektiren bir ihtiyacı yoksa.

Ancak uzun ömürlü ve açamayacağı şey yok hocam taşıması çok sıkıntı değil çanta ile taşıması çok zorda değil ve teknolojiye göre çok uzun ömürlüdür.

Bence de çok ağır bir laptop almamalı, bölümün hangi programları kullandığını bilmiyorum ama ağır GPU gerektiren bir bölüm değil gibi duruyor. Macbook Air veya bir miktar harici ekran kartı da gerektiriyorsa attığım model alınabilir.

Eğer bütçeyi 2000TL arttırabilirseniz bunu da alabilirsiniz bu yüksek güce sahip uzun ömürlü teknoloji geliştikçe eskimez 5yıl gider diye tahmin ediyorum (kullanıma göre farklılık gösterebilir)
İyi günler.

Bence de çok ağır bir laptop almamalı, bölümün hangi programları kullandığını bilmiyorum ama ağır GPU gerektiren bir bölüm değil gibi duruyor. Macbook Air veya bir miktar harici ekran kartı da gerektiriyorsa attığım model alınabilir.
Tüm öneri mesajlarına çok teşekkür ederim. Hepsini kızımla tek tek inceleyeceğim. Başka önerilerinizi de beklediğimi ifade edeyim.
Saygılarımla,

İşlemcisi güçlü, RAM miktarı iyi bir Thinkpad modelinin işinizi göreceğini düşünüyorum. Çalıştığınız şirketin IT departmanı varsa oraya danışmanız durumunda sizi yönlendirebilirler. Bu laptoplar yüksek malzeme kalitesine sahiptir.

Tüm öneri mesajlarına çok teşekkür ederim. Hepsini kızımla tek tek inceleyeceğim. Başka önerilerinizi de beklediğimi ifade edeyim.
Saygılarımla,

Lenovo'nun kasası sert plastik, FHD(1920x1080) çözünürlüğünde paneli var. En büyük avantajı RTX 3060 ekran kartı bulundurması, ekran kartı gerektiren uygulamalarda diğer 2 modele göre bariz üstünlüğü var. Toplam ağırlığı 2.2kg adaptör ile yaklaşık 2.7kg'yi buluyor, diğer 2 modele göre daha kalın olduğunu da belirteyim.

Macbook Air m1 alüminyum kasaya sahip, 2K ekranın 16:10 formatına ölçeklendirilmiş hali (2560x1600) çözünürlüğüne sahip. Renk gamı(Sunabildiği renk aralığı) Lenovo'dan daha mı iyi emin değilim ancak Zephyrus modelinden daha kötü. Pil performansı olarak diğer 2 modele göre bariz bir üstünlüğü var. Laptop 1.3kg adaptörü de en fazla 50gr.

Zephyrus da alümiyum kasa, ekran kartı ağır GPU kullanan programlar kullanılmadığı sürece yetecek güçte, paneli 2K (2560 x 1440) %100 DCI P3 -en iyi renk gamını sunan panel-, pil performansı Lenovo ile Macbook arasında(Lenovo'ya daha yakın). Ağırlığı 1.6kg, adaptörle birlikte 2.1kg civarında.
  • Kızınızın başlayacağı bölümde ekran kartı önemliyse veya laptopta iyi sistem gerektiren oyunlar da oynamayı düşünüyorsa LENOVO Ideapad Gaming 3.
  • Harici ekran kartı önemli değilse pil ve taşınabilirlik önemliyse Macbook Air M1.
  • Hem taşınabilirlik önemli hem de ekran kartı olsun isterseniz ROG Zephyrus G14.

-.jpg

Fotoğraftaki ekranlar 13'' 14'' 15'', 3 cihaz yan yana koyulduğunda aşağı yukarı ekran boyutları böyle görünür. Karar vermenize yardımcı olmuşumdur umarım.

Geri
Yukarı