15000 TL'ye laptop tavsiyesi

canertpx

Zeptopat
Merhaba arkadaşlar. Bu hafta sonu cumartesi günü ilk defa laptop sahibi olacağım hiç bilgisayarım falan olmamıştı ve bir nevi de heyecanlıyım. Max 15k fiyatı olan güzel bir laptop önerebilir misiniz? Ekran kartı, islemcisi ve RAM'i iyi olan. Genellikle yazılım ve 3-4 oyun oynayacağım ama bunlar FPS oyunu değil tabii ki basit oyunlar Roblox vs. benim gözüme Beko'da Lenovo markalı laptop çarptı 15k fiyatı var 8 GB RAM Intel Core i5 iyi gibi bunu almayı düşünüyorum. Beko'da olan bir laptop varsa onu önerebilirsiniz.

15k ya i5 12450h ddr5 ram uhd graphics, yada i5 12500h ddr4 ram iris graphics modelli bir laptop alabilirsin. 12450h ve 12500h her ikiside bu fiyat bandında alabileceğin en iyi işlemci

15k ya i5 12450H DDR5 RAM UHD Graphics, ya da i5 12500H DDR4 RAM iris Graphics modelli bir laptop alabilirsin. 12450H ve 12500H her ikisi de bu fiyat bandında alabileceğin en iyi işlemci.

Peki alacağım yerde yoksa dediğim bu Lenovo markalı laptop sence yeterli mi? Dediğim gibi yazılım ve Roblox tarzı basit oyunlar FPS oyunlari falan oynamayacagim laptopu zorlamaz.

Ryzen 7 7730 falan var bu fiyatta.
12500h açık ara tek çekirdek+çok çekirdek 7730 dan daha iyi. 12450h tekli çekirdekte daha iyi. Multi kafa kafaya. Kaldı ki laptopta ryzen pek mantıklı değil intele göre çok fazla ısınıyor. Neye göre 7730 önerdiniz merak ettim doğrusu

Bütçenizde işlemci gücü olarak i5 13420H gibi işlemciler var. Ama kasa ve panel kalitesi olarak düşükler.

Pil ömrü için üstteki, işlemci gücü için alttaki cihazı öneriyorum.

Yani düşükte olsa yazılım ve basit oyunlar için ideal bir laptop seviyelerinde mi peki?

Yani düşükte olsa yazılım ve basit oyunlar için ideal bir laptop seviyelerinde mi peki?
Uygunlar açıkçası.
Yine de işlemci gücü bakımından en yükseği atayım.

Mağaza da bundan varsa alacağım internet üzerinden alışveriş yapamıyorum maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…