16-17 bin TL laptop önerisi

Bütçe
16-17 Bin tl
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 80W 3050 ile 60W 3050 Ti aşağı yukarı aynı performansta.
Verimlilik olarak 3050 Ti bariz bir üstünlükle daha iyi.

Cahille savaşmak boşa kürek çekmekten beter. Güç verimliliğinin işe yaramayacağını düşünen biri çünkü muhtemelen sadece evinde kullanıyor.

CPU diff var o testte bariz bir şekilde, yorumlarda da aklı başında birkaç kişinin yazdığını görebilirsiniz. 75W 3050 ile neredeyse denk 60W 3050 Ti. Güç verimliliği diye zırlayan arkadaş attığın cihaz pil ömrü sunuyor mu doğru düzgün? Hayır, sunsa bile konu sahıbının oyle bir isteği var mı yok. Obur yandan soğutmada işe yarar, fakat Aspire serısı bir Gaming cıhaz gibi soğutmaya da sahip değil zaten. Az ısınandan verimi cıkarmanı da tebrik ediyorum, sağlam soğutmalı bir laptop da aynı şeyi karşılar, Nitro'nun soğutması da kötü değil zaten. İkisi de yanlış bilgi veriyor :D Aspire'ın kronik sorunu da yok, Nitro'nun 5600h versiyonu 75W, 6600h 95W yani 85W versıyonu yok. 90W 3050 60W 3050 Ti'dan cok daha güçlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 80W 3050 ile 60W 3050 Ti aşağı yukarı aynı performansta.
Verimlilik olarak 3050 Ti bariz bir üstünlükle daha iyi.

Yine yanlış bilgilendirme 3050 Ti olan işlemcisi i7 11. nesil bir işlemci bunu CPU kullanımına bakarak bile anlayabilirsin. Videodaki laptop Dell G15 yani benim attığım laptoptan daha kötü. FPS'ler eşit ama eşit olduğunu anlaman için aynı işlemciye sahip olmaları gerek. Olay bu. Acer Nitro Aspire'den 20-30FPS ve senin attığın HP'den de 10-20FPS daha iyi performans verecektir. Buyuzden testleri arıyorum.
Screenshot_20221023-031109_YouTube.jpg
Screenshot_20221023-031114_YouTube.jpg
Screenshot_20221023-031143_YouTube.jpg

CPU diff var o testte bariz bir şekilde, yorumlarda da aklı başında birkaç kişinin yazdığını görebilirsiniz. 75W 3050 ile neredeyse denk 60W 3050 Ti. Güç verimliliği diye zırlayan arkadaş attığın cihaz pil ömrü sunuyor mu doğru düzgün? Hayır, sunsa bile konu sahıbının oyle bir isteği var mı yok. Obur yandan soğutmada işe yarar, fakat Aspire serısı bir Gaming cıhaz gibi soğutmaya da sahip değil zaten. Az ısınandan verimi cıkarmanı da tebrik ediyorum, sağlam soğutmalı bir laptop da aynı şeyi karşılar, Nitro'nun soğutması da kötü değil zaten. İkisi de yanlış bilgi veriyor :D Aspire'ın kronik sorunu da yok, Nitro'nun 5600h versiyonu 75W, 6600h 95W yani 85W versıyonu yok. 90W 3050 60W 3050 Ti'dan cok daha güçlü.

Evet baktım 75 watt mış. Tek yanlış bilgi verdiğim yer burası zaten. Aspire'lerde kronik var derken Nitro'dan daha çok ısındığını belirtmek istedim. Bu bütçede en iyi tercih attığım iki laptop olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam benim attığım HP laptop nasıl? Bildiğiniz bir kronik sorunu var mı?

Coil whine problemleri olabılıyor fazla olmasa da onun dışında 60W 3050 Ti bulundurduğu için fıyatına göre mantıksız hocam.

Arkadaşlar, tartışma biraz büyümüş. Benim de laptop bilgim iyi değil. Bunlarda çok kiriter var. Soğutmada, pil kullanımında falan iyi olana bakın. İşlemci de iyi olsun. Genelde bizim gençler düşük ayarlarda rekabetçi oyunlar oynuyor. Bunlar da zaten işlemci odaklı. AMD olanlarda özellikle çift kanal RAM performansı öne çıkıyor. @Artoria Pendragon bu konuda benden daha bilgili. Yanlışım varsa söyler zaten. Bu bağlamda çift kanal RAM ile 5600H ve 3050 iyi iş yapar gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı