16 GB RAM, 8.6 GB Önbelleğe alınması normal mi?

sirquasar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B550-A Pro
Ryzen 5 5600
Corsair 3600 Mhz 8+8GB
MSI RTX 4070 Ventus 3x
Meslek
Otomotiv Teknikeri
Merhaba,
Önceden de 16 GB RAM sahibiydim, tek RAM'im bozulunca uyumsuzluk olmasın diye G-Skill DDR3 2133MHZ RAM 8+8 set aldım. Önce ki RAM'de donanıma ayrılan 8 GB'Ti. Şimdi ki RAM'da donanıma ayrılan normal ama önbelleğe alınmışta bir sıkıntı sezdim. Her ne kadar DDR3 bile olsa işlemci kötü sayılmaz FX-8350 var şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.
RAM'lerin gelmesini 2 ay kadar bekledim, taktım çalıştırdım ilk başlarda mükemmel her oyun akıcılık var, ekran kartı da GTX 1060 6 GB. Şu sıralar PUBG'de aşırı donma yapıyor yine. Ama sürekli bir donma değil 10 saniyede bir 20 saniyede bir kısa süreli donmalar alıyorum ama bu durum canımı çok sıktı. Kontrol ettiğim de önbelleğe alınan RAM'in 8.6 GB olduğunu gördüm. Bana bir sorun var gibi geldi geçen hafta saat gibi çalışan makine yine donmalar yaşamaya başladı. Fotoğrafı buraya yüklüyorum anlayan arkadaşlar sıkıntı var mı yok mu kontrol edebilir mi? Bu arada RAM'leri bilgisayara takalı 1 ay oldu olmadı. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ramler.png
    Ramler.png
    44,5 KB · Görüntüleme: 45
  • ram2.png
    ram2.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı