16 GB RAM günümüzde ne kadar süre daha idare eder?

Burakcdemir

Hectopat
Makaleler
1
3200 MHz 2 X 8 GB Dual channel DDR4 CL16 RAM'lerim var. Oyun oynuyorum ve kısa video editler yapıyorum. Bazı oyunlarda artık 13-14 GB'ları gördüğü oluyor. Sizce 16 GB RAM ömrü yavaş yavaş doluyor mu yoksa rahat 3-4 sene daha götürür mü?

3200 MHz 2 X 8 GB Dual channel DDR4 CL16 RAM'lerim var. Oyun oynuyorum ve kısa video editler yapıyorum. Bazı oyunlarda artık 13-14 GB'ları gördüğü oluyor. Sizce 16 GB RAM ömrü yavaş yavaş doluyor mu yoksa rahat 3-4 sene daha götürür mü?

Şu ana göre idare eder bende dün 2x8 GB RAM daha sipariş ettim toplam 32 GB RAM'im var şu an ileriye yönelik uğraşmayayım diye performansta da değişiklik oldu tabii.

1-2 yıla 16 GB devrinin kapanacağını düşünüyorum hatta daha az bile sürebilir. Yeni orta- üst seviye laptoplarda, sistemlerde 32 GB yaygınlaşmaya başladı (ülkemiz için konuşmuyorum genel konuşuyorum.)

En az 2027'de günümüzün 4 GB RAM'ı gibi olur. (Oyun için)

Yeni konular

Geri
Yukarı