16 GB vs 32 GB RAM

Peki sizce ramleri yükselttikten sonra bütcenin artmaması için ekran kartını bir tık düşürmeye gerek varmı 3060ti yada 4060 düşünuyorum bunları düşürürsem ne almalıyım ?

Hocam 16 GB RAM şu anda dediğiniz bütün işleriniz için çok rahat yeter ramınızi 32 yapacağım derken ekran kartından sakın kısmayın 16 GB yanına da işlemcinizle darboğaz yapmayacaksa 4060 çok güzel gider.

Hocam 16 GB RAM şu anda dediğiniz bütün işleriniz için çok rahat yeter ramınızi 32 yapacağım derken ekran kartından sakın kısmayın 16 GB yanına da işlemcinizle darboğaz yapmayacaksa 4060 çok güzel gider.

İleride ramınızı 32 yapabilirsiniz ama piyasanın ne olacağı belli değil bir daha ekonomik şartlardan dolayı 4060 alamayabilirsiniz.

İleride ramınızı 32 yapabilirsiniz ama piyasanın ne olacağı belli değil bir daha ekonomik şartlardan dolayı 4060 alamayabilirsiniz.
Aslında ben çok ekran kartını kullanan oyunları oynamayı düşünmuyorum sence para israfı olmazmı mesela rtx 3060 8gb nasıldir ?

Aslında ben çok ekran kartını kullanan oyunları oynamayı düşünmuyorum sence para israfı olmaz mı mesela RTX 3060 8 GB nasıldir?

Hocam bütçeniz yetiyorsa kesinlikle 4060-4070 almalısınız RAM'ı sonra uprage yaparsınız günümüzde neredeyse her şey güçlü bir ekran kartı istiyor ve 4060 gibi kartlar alırsanız 7-8 yıl çok rahat gideceğini düşünüyorum o sırada da RAM'lerinizi 32 yaparsınız.

Hocam bütçeniz yetiyorsa kesinlikle 4060-4070 almalısınız RAM'ı sonra uprage yaparsınız günümüzde neredeyse her şey güçlü bir ekran kartı istiyor ve 4060 gibi kartlar alırsanız 7-8 yıl çok rahat gideceğini düşünüyorum o sırada da RAM'lerinizi 32 yaparsınız.

Sonuçta bilgisayarı siz kullanıcaksınız hocam sizin kararınız :)

Sonuçta bilgisayarı siz kullanıcaksınız hocam sizin kararınız :)
Evt teşekkürler ama bütçem max 21k

Yeni konular

Geri
Yukarı