16 Yaşında Boyun 154.5 cm Olması

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba ben 16 yaşındayım ve erkeğim. Boyum çok kısa. Boyumu 170 ve üstüne çıkarabilir miyim? Boyum 154.5 cm.

Dostum basket oyna spor yap sebze ve et ağırlıklı beslen ama biraz da vucüt yapısıyla ve genlerle alakalı. Annen baban uzun mu? Benimkiler uzun mesela, bende 17 yaşında 1.91'im.

Annem 150 cm babam da 170 cm falan. Ama ben ciddi anlamda boyumun kısa olmasından sıkıldım. Günde 300 defa zıplamaya başladım. Barfiks demiri alıp günde 2-3 dk asılı kalacağım. Bunlar boy uzatır mı? Bazı videolarda bunun sadece genlerle alakalı olduğunu ve egzersizlerin etkili olmayacağını söylüyor. Benimde moralim bozuluyor açıkçası.

Spor yap, kola içme ayrıca basket daha etkili olur, barfiks demirinde durmak da kolay bir şey değil kolun falan çıkabilir, basketbol-voleybol-yüzme güzel boy uzatır.

Spor yap, kola içme ayrıca basket daha etkili olur, barfiks demirinde durmak da kolay bir şey değil kolun falan çıkabilir, basketbol-voleybol-yüzme güzel boy uzatır.
Benim spora gidecek vaktim olmuyor. Ben evde uygulamak istiyorum. Antrenman falan uzatır mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…