16 yaşında R25 kullanılabilir mi?

R25 hayal motorum. 16 yaşında ehliyet alacağım ama 16 yaşında R25 alınır mı? Arkadaşım 150 CC alamazsın diyor. Sizce?

Resmiyette hayır. Yasal olmayan yollardan ise evet ama tavsiye etmem.

@Justosious ''beğenmedim'' atmanın sebebi nedir?

Son düzenleme:
?
R125 ve R25 olmak üzere 2 motoru var
?
?
top Speed yapabiliyor
?
siz de yaparsınız
?

Aynı şeyleri mi söylemişiz? Ben trafiği ve çocuğun hayatını riske atacak hiçbir şey söylememişken sen masal anlatmışsın, trafiği ve kendi hayatını ciddi şekilde tehlikeye sokan birini örnek olarak vermişsin, bu çocuğa da yapmaması gereken bir şey için teşvik ederek benim onun bunun, bir bebeğin, bir annenin, 4 5 kişinin karnını doyurmak için günde 12 saat çalışan babanın hayatını tehlikeye atmışsın. Elektrikli bisikleti bile 15 yaşında kullanmak yasakken sen r25 kullanan birini örnek vererek insanları teşvik ediyorsun. Ehliyet alamazsın demişsin. Bu da yanlış. 16 yaşında A1 ehliyet alıp 125cc'ye kadar motor kullanabilir. Nereden tutsak elimizde kalıyorsun. Zaten sırf ben sana beğenmedim attım diye bana beğenmedim attığına göre 13 yaşında sabah akşam motor editi izleyip 1000rr, r6 gibi motorların hayalini kuran bir ortaokul çocuğusun. Hayır ben ortaokula gitmiyorum, liseye gidiyorum, yok şu yaştayım yok üniyi bitirdim falan deme bana çünkü eğer öyleyse daha kötü. Ortaokul çocuğunun kafa yapısına sahipsin demektir. İnsanları suça ve ölümle dans etmeye teşvik edip de haklı çıkmaya çalışma. Ne yazarsan yaz umrumda da değil bu mesaj sana yazdığım son mesajdır.

Aynı şeyleri mi söylemişiz? Ben trafiği ve çocuğun hayatını riske atacak hiçbir şey söylememişken sen masal anlatmışsın, trafiği ve kendi hayatını ciddi şekilde tehlikeye sokan birini örnek olarak vermişsin, bu çocuğa da yapmaması gereken bir şey için teşvik ederek benim onun bunun, bir bebeğin, bir annenin, 4 5 kişinin karnını doyurmak için günde 12 saat çalışan babanın hayatını tehlikeye atmışsın. Elektrikli bisikleti bile 15 yaşında kullanmak yasakken sen R25 kullanan birini örnek vererek insanları teşvik ediyorsun. Ehliyet alamazsın demişsin. Bu da yanlış. 16 yaşında A1 ehliyet alıp 125CC'ye kadar motor kullanabilir. Nereden tutsak elimizde kalıyorsun. Zaten sırf ben sana beğenmedim attım diye bana beğenmedim attığına göre 13 yaşında sabah akşam motor editi izleyip 1000rr, R6 gibi motorların hayalini kuran bir ortaokul çocuğusun. Hayır ben ortaokula gitmiyorum, liseye gidiyorum, yok şu yaştayım yok üniyi bitirdim falan deme bana çünkü eğer öyleyse daha kötü. Ortaokul çocuğunun kafa yapısına sahipsin demektir. İnsanları suça ve ölümle dans etmeye teşvik edip de haklı çıkmaya çalışma. Ne yazarsan yaz umurumda da değil bu mesaj sana yazdığım son mesajdır.

Bu motoru hayal eden çocuk sizden zekidir hocam kusura bakmayın, bu çocuk bunları istiyorsa tüm riskleri zaten biliyor ve anlıyor burada bana veya kimseye bir duygu şamatası yapmayınız.

o çocuk bir bebe ve sen ondan daha beter halde bir varlıksın

Hocam o çocuk kendi ölsün umrumda değil diyeceğim ama daha çocuk aklı başında değil, o sadece kendini değil trafikteki yüzlerce insanı tehlikeye atıyor. Yani nereden bakarsak bakalım olmuyor. Anne babasında akıl yok demek ki o çocuğun. Allah akıl fikir versin aklı başında ebeveyn versin.

Bu motoru hayal eden çocuk sizden zekidir hocam kusura bakmayın, bu çocuk bunları istiyorsa tüm riskleri zaten biliyor ve anlıyor burada bana veya kimseye bir duygu şamatası yapmayınız.

Hocam kusura bakmayın fakat R25 hayal motoru olan arkadaşlar biraz sıkıntılıdır bana kalırsa piyasadaki en gereksiz 250CC motor neredeyse 600CC'lik parası ödüyorsunuz zaten isim yapmış boş bir motor araba kısmında da Civic'ler buna benziyor bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı