16 yaşında saç dökülmesi

Daha fazla  
Dostlar selam. Yaşım 16 kilo 67 sivilceli falan bir ergenim ve saçlarım çok dökülüyor. Günde rahat 60 70 vardır dökülen. Saç tellerim ince gibi zaten. Kafamın önünde hafif kellik başladı diyebilirim. Elimi kafamın üstüne attığımda direk deriyi hissediyorum ama arkama attığımda normal geliyor. 1 yıldır kesmedim saçımı. Bu 2 yılda 2 defa kestirdim saçımı 1 yıl arayla. Bundan önce Full 3 numaraydı saçlarım. 3 numarayken hep kepekli olurdu kepekler dökülürdü. Şu an da kepek az ama saç dökülüyor. Babamın önü kel 2 dayımdan biri seyrek saçlı diğerinin saçları güzel tam. Dermatoloğa gitmeli miyim? Artık aynaya baktıkça seyrekliği görünce moralim bozuluyor. Saçımı yıkayınca, kurutunca falan hep saç tellerini görünce moralim bozuluyor falan artık ya vuracağım üçe ya da doktora gideceğim cidden moralimi bozuyor çünkü. Ne önerirsiniz bana?

Her gün saçını bioblas şampuanı ile yıka moralini bozma emin ol düzelir.
Benim arkadaşımında saçları senin gibiydi bu şampuanı devamlı kullandı ve devamlı berbere gitti saç dökülmesi sona erdi ve yeni saçlar çıktı.

Muhtemelen genetik, belki biraz klişe olacak fakat dayın, amcan, baban vs. bunlarda kellik veya saç problemleri varsa %80 ihtimal sende de olması muhtemel, benim de saçlarım seyrek gün geçtikçe azalıyor, doktora gittim "yapacak bir şey yok" dedi genetik bir durum, çok fazla stres olmamaya bak. Yine de için rahatlayacaksa dermatoloğa git.

Her gün saçını bioblas şampuanı ile yıka moralini bozma emin ol düzelir.
Benim arkadaşımında saçları senin gibiydi bu şampuanı devamlı kullandı ve devamlı berbere gitti saç dökülmesi sona erdi ve yeni saçlar çıktı.
Bu şampuanı ben de kullandım, halen kullanmaya devam ediyorum fakat bir faydası olmadı bana, dediğim gibi genetik bir şey ise yapacak bir şey yok.

Doktora gitmeni öneririm yaşın daha genç erken teşhis önemli; eğer genetik dökülme ise süresini uzatabilirsin ama maalesef çaresi yok. Umarım genetik değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı