1600 AF %100 kullanılıyor

495477

Hectopat
Makaleler
2
2 gün önce PC'yi kapatıp yeniden açtım ve bilgisayar inanılmaz bir şekilde yavaşladı ( bayağı hiçbir şey yapmadım sadece bilgisayarı kapatıp açtım ), sonra ki gün bilgisayarı açtığım da daha da yavaşladığını gördüm bilgisayarı açmak çok uzun sürüyordu. Google'a girmem 30 dakikayı buldu, üstelik işlemci de %100 kullanılıyordu ( hala daha %100 kullanılıyor ) Opera GX'i ve yeni güncellediğim Valorant'ı sildim bilgisayar biraz daha hızlandı ancak hala daha yavaş çok fazla donma oluyor. İşlemci de %100 kullanılıyor, bunun bir çözümü var mı acaba?
Sistemim:
GTX 1650 4 GB
8 GB RAM
Ryzen 5 1600 AF
A320M-S2H anakart
240 GB SSD

cpu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
En çok CPU kullanan uygulamaya bakıp atar mısınız? Muhtemelen bilgisayarınıza virüs girmiştir.

İşlemci kullanımı 45-80 arası geziniyor ( 2 saat açık bıraktım geldiğim de düşmüştü böyle ) en çok kullanan uygulamalar değişiyor alakasız programlar fazla CPU kullanabiliyor Görev Yöneticisi aniden fazla kullanmaya başlayıp düşüyor bir ara da hizmet ana bilgisayarı çok fazla kullanıyordu, Malwarebytes'dan 2 kez tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı

Düzeltme: Yine %100 oldu CPU kullanımı ama bu sefer güncellemeye aldığım için galiba ( Windows Update fazla kullanılıyor )

Yeni konular

Geri
Yukarı