165 Hz 2K monitör önerisi

Odyssey G5 çok mu kötü?
Hiç bakmasın derken sorun nedir?
Önerdiklerinizin yarı fiyatı hemen hemen.
Ben 5K bütçem olsaydı IPS 2K 144Hz monitörlere bakardım. Görüntü kaliteleri rakipleri kadar iyi değil. Fiyatlarını karşılamıyorlar yani.

Örneğin G27Q ile aynı fiyattayken G5'in alınması bence çok mantıksız. Hem G7'ler gibi üstün panele sahip bir monitör değilse çoğu VA panelde IPS'a göre daha fazla ghosting oluyor.

Eğer 5K altında düzgün panele sahip 2k 144Hz IPS bir monitör kalmazsa G5 belki önerebilirim. Fakat VA paneller tercihim değil.

Yukarıdaki incelemelere bakarsanız daha anlaşılır olur.

Ben 5K bütçem olsaydı IPS 2K 144Hz monitörlere bakardım. Görüntü kaliteleri rakipleri kadar iyi değil. Fiyatlarını karşılamıyorlar yani.

Örneğin G27Q ile aynı fiyattayken G5'in alınması bence çok mantıksız. Hem g7'ler gibi üstün panele sahip bir monitör değilse çoğu VA panelde IPS'a göre daha fazla ghosting oluyor.

Eğer 5K altında düzgün panele sahip 2K 144Hz IPS bir monitör kalmazsa G5 belki önerebilirim. Fakat VA paneller tercihim değil.

Yukarıdaki incelemelere bakarsanız daha anlaşılır olur.

Dell ekranlar herhalde ASUS ROG'dan sonraki en iyi ekran modelleri. Dell almaya yattı aklım sence iyi midir götürür mü birkaç sene?

Teşekkürler öneriler için.

Dell S2721DGFa 27" QHD düşündüm ama sence en iyi Dell modeli hangisi?​

En iyisi benim ilk attığım monitör. Sizin istedikleriniz için :

Sıfır olarak çok pahalı bir monitör. 4200'den satıldığı oldu İtopya'da. İkinci elde düzgün fiyata bulursunuz.

Yurtdışında olduğum için benim için fazla bir fiyat farkı yok.

Yukarıdaki kanalları ve siteyi öneririm. Monitörünüzü seçmede oldukça yardımcı olacaklardır. Merak ettiğiniz modeli yazarak özelliklerini ve karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yukarıdaki kanalları ve siteyi öneririm. Monitörünüzü seçmede oldukça yardımcı olacaklardır. Merak ettiğiniz modeli yazarak özelliklerini ve karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

Dell S2721DGFa modelini aldım fakat yıllarca curve ekran kullandığım için mi bilemedim fakat sanki ekran içe değil de dışa doğru curve yapmışlar gibi duruyor :D. Kardeşim tasarım iliyzon falan dedi ama senin bir bilgin var mı normal mi gözüme böyle gelmesi.​

Dell S2721DGFa modelini aldım fakat yıllarca curve ekran kullandığım için mi bilemedim fakat sanki ekran içe değil de dışa doğru curve yapmışlar gibi duruyor :D. Kardeşim tasarım iliyzon falan dedi ama senin bir bilgin var mı normal mi gözüme böyle gelmesi.​

Kendinize biraz alışma süreci tanıyın. Zamanla düzelecektir.

Geri
Yukarı