1650 Super sistem ne kadar eder?

Alper Tuna Özen

Hectopat
Yer
Alanya/Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım açılmadığı için konuyu telefondan açıyorum ve çok bıkkın bir durumdayım. Bu bilgisayar dünyasına girdiğimden beri yüzüm gülmedi. Yeni sistem aldım sürekli bir sorunu çıkıyor. Kendi başıma hallediyorum ama cidden çok bunalmış durumdayım. BIOS güncelledim ve ekrana görüntü gelmiyor. BIOS sıfırladım vs hiçbir sonuç alamadım. Anakartım B450M S2H. Yarın tanıdığım bir bilgisayarcıya götürüp yaptırmayı deneyeceğim, olmazsa garantiye göndereceğim. Garantiden geldiği gün bilgisayarı satışa koymayı planlıyorum. Sizce sistemin değeri nedir? Toplayalı 3 en fazla 4 ay olmuştur, ekipmanlarımı da yeni almıştım. 144Hz monitörümü daha dün Vatan Bilgisayar'dan satın aldım, dün bu kadar hevesliyken bugün cidden uğraşacak sabrımın kalmadığının farkına vardım.
Her şeyin garanti fatura kutusu duruyor sistemim aşağıdaki şekilde.

B450M S2H.
G.Skill Ripjaws 8 GB 3200MHz.
INNO3D 1650 Super.
Xigmatek X Power 500W 80+
120GB James Donkey SSD.
500GB laptop harddisk.
Zalman S4 kasa.
Ryzen 3 3100 (silikon testi yaptım Platinum çıktı)

Sistem bu şekilde arkadaşlar.
Monitörü iade etmeyi planlıyorum ViewSonic X2405 144Hz IPS monitör.
Logitech G203 beyaz Lightsync mouse.
Frisby gamemax Q500QU klavye.
Tronsmart Sono kulaklık.

Bunların değeri 2.elde nedir arkadaşlar, her şeyi alalı daha 3 ay oldu. Garanti kutusu faturası vardır her şeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım açılmadığı için konuyu telefondan açıyorum ve çok bıkkın bir durumdayım. Bu bilgisayar dünyasına girdiğimden beri yüzüm gülmedi. Yeni sistem aldım sürekli bir sorunu çıkıyor. Kendi başıma hallediyorum ama cidden çok bunalmış durumdayım. BIOS güncelledim ve ekrana görüntü gelmiyor. BIOS sıfırladım vs hiçbir sonuç alamadım. Anakartım B450M S2H. Yarın tanıdığım bir bilgisayarcıya götürüp yaptırmayı deneyeceğim, olmazsa garantiye göndereceğim. Garantiden geldiği gün bilgisayarı satışa koymayı planlıyorum. Sizce sistemin değeri nedir? Toplayalı 3 en fazla 4 ay olmuştur, ekipmanlarımı da yeni almıştım. 144Hz monitörümü daha dün Vatan Bilgisayar'dan satın aldım, dün bu kadar hevesliyken bugün cidden uğraşacak sabrımın kalmadığının farkına vardım.

B450M S2H.
INNO3D 1650 Super.
120GB James Donkey SSD.
500GB laptop harddisk.
Zalman S4 kasa.

Tronsmart Sono kulaklık.

Bunların değeri 2.elde nedir arkadaşlar, her şeyi alalı daha 3 ay oldu. Garanti kutusu faturası vardır her şeyin.
Bios update yapıldı mı anakarta?
B450 anakartlar 3.nesil için bios update şartı arıyor, açılmama nedeni o olabilir.

B450M S2H.
INNO3D 1650 Super.
120GB James Donkey SSD.
500GB laptop harddisk.
Zalman S4 kasa.

Tronsmart Sono kulaklık.

Hocam sanırım aynı yerde yaşıyoruz. Eğer ayrı satmayı düşünürseniz ekran kartını anlaşırsak alabilirim.

BIOS Update yapıldı mı anakarta?
B450 anakartlar 3.nesil için BIOS Update şartı arıyor, açılmama nedeni o olabilir.

Gigabyte sitesinde ilk önce F32 sürümü daha sonra F40 daha sonra en yeni sürüm indirilmesi gerektiği yazıyordu benim BIOS sürümüm F50ydi F32 daha eskiydi biliyorum fakat öyle yazdığı için F32 kurdum ekrana görüntü gelmiyor hiçbir şekilde.

Gigabyte sitesinde ilk önce F32 sürümü daha sonra F40 daha sonra en yeni sürüm indirilmesi gerektiği yazıyordu benim BIOS sürümüm F50ydi F32 daha eskiydi biliyorum fakat öyle yazdığı için F32 kurdum ekrana görüntü gelmiyor hiçbir şekilde.
Yanlış hatırlamıyorsam 3.nesil güncellemesi F51 ile geldi sorunun ondan olabilir, bios güncellemesi yaptırabileceğin bir yer varsa yaptır aksi taktirde o işlemci ile o bilgisayar açılmaz.

Yanlış hatırlamıyorsam 3.nesil güncellemesi F51 ile geldi sorunun ondan olabilir, BIOS güncellemesi yaptırabileceğin bir yer varsa yaptır aksi taktirde o işlemci ile o bilgisayar açılmaz.

Vatan Bilgisayar'a gitsem yaparlar mı?
Sanırım sorunu anladım eski nesil bir işlemci takıp BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor.

Sanırım sorunu anladım eski nesil bir işlemci takıp BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor.
Bilgisayarı Vatandan aldıysan yaparlar yani yapmaları lazım, başka bir yerden aldıysan anakartı servise veya bilgisayarcıya götürmen lazım.
Şimdi gördüm Vatandan almışsın götür ellerinde işlemci varsa yaparlar.

Geri
Yukarı