1650 Super sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

Mording Man

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Dominator Platinum DDR4 C16 3200MHz 16x2 RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung 980PRO 1TB
Ekran kartı
MSI AERO 1650Super
Anakart
MSI B450M Mortar Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500x
Sistem:
GPU: MSI Aero 1650 Super.
CPU: AMD Ryzen 5 3500X.
DRAM: Corsair dominator Platinum DDR4 C16 3200MHz 16x2 RAM.
Anakart: MSI B450M Mortar Max.
M.2 SSD: Samsung 980Pro 1TB.
Yaşadığım sorunlar: Şu anda kullandığım bilgisayarı yaklaşık 2 yıl önce satın aldım ve 1 yıl önce GPU ve CPU hariç bütün parçaları yeniledim kendim kurdum ve 1 yıldır bilgisayar sorunsuz çalışıyordu... Tekme atılana kadar. Ben bilgisayar tekme yedikten sonra normal işlerimi yaparken BSoD hatası aldım (3-4 ay önce) o zamanki minidump dosyaları maelesefki formatla beraber silindi. O zaman anakartın 2. RAM slotunda sıkıntı vardı ama asıl sıkıntı 2. RAM slotunda değilmiş anakartın AM4 soketindeymiş, garantiye 4 kez gönderdikten sonra soketi değiştirdiler bende bilgisayarı kurdum. Memtest86 yaptım ve sıkıntı yoktu daha önce sıkıntı varken Memtest86 yaptığımda error veriyordu, ve gerçektende anakart garantiden geldikten sonra bilgisayarı sorunsuz kullandım. Dün normal oyun oynarken bacağım bilgisayarın kasasına çok hafif çarptı neredeyse dokundu yani ve bilgisayar dondu, hiçbir tuş çalışmıyor bende araştırdım slota oturmamış RAM dediler RAM'leri temizledim güzelce slota yeniden oturttum ve bilgisayarın Power tuşuna bastım. Bilgisayar açıldı fakat daha boot ekranı gelmeden kapandı ve tekrar açılıp kapanmaya başladı bende bilgisayar kapalıyken fişi çektim ve döngüyü durdurdum tekrar taktım ve EZ Debug DRAM LED'i yanıyor neyse LED söndü ekran geldi ve ekran mavi ekran 100% ama mavi ekran kendi kendine kapanmıyor, neyse kapatıp bir daha açtım bu sefer gerçekten sorunsuz açıldı hemen güvenilirlik geçmişine baktım.
Güvenilirlik geçmişi:
Sorun imzası.
Sorun olay adı: Bluescreen.
Kod: A
Parametre 1: 4
Parametre 2: 2
Parametre 3: 0
Parametre 4: FffFF806120ca1cb.
İşletim sistemi sürümü: 10_0_19045.
Hizmet paketi: 0_0.
Ürün: 256_1.
OS sürümü: 10. 0. 19045.2.0. 0. 256. 48.
Yerel kimlik: 1055.
Sorunla ilgili ek bilgiler.
Demet kimliği: Av_nt! Miınpagepagetable.
Minidump: En yeni DMP dosyası 3.11.2023 önce onu analiz ederseniz daha iyi olur teşekkürler.

Samsung Magician'ı kaldırın.

Malwarebytes'ı kaldırın.

Anakartınız bu olduğuna emin olun ve BIOS'unuzu güncelleyin.
bios en güncel halinde ve hepsini uninstall ettim düzenleme: bu sefer vurunca bilgisayar direk kapandı ve yeniden başladı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı