1650 Ti + i5 10300TH sistem Far Cry Primal GPU kullanımı düşük

Visenya

Decapat
Merhaba, Far Cry Primal oynarken 30-40 FPS arası gidiyorum normalde bu ekran kartı ile rahat oynanabilecek bir oyun ama anlamış değilim. FPS 35 iken GPU kullanımı %30 %40 oluyor bu yüzden düşük FPS aldığımı düşünüyorum sebebi nedir?

Ekran kartı 1650 Ti.
İşlemci i5 10300TH.
Termal macunu yenilemeyeli 7 aydan fazla oldu şu an yükte değil oyun falan oynamıyorum ama sıcaklık çok yüksek acaba ondan mı?

Dosya Ekleri

• termal.PNG
    termal.PNG
    755,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Merhaba, Far Cry Primal oynarken 30-40 FPS arası gidiyorum normalde bu ekran kartı ile rahat oynanabilecek bir oyun ama anlamış değilim. FPS 35 iken GPU kullanımı %30 %40 oluyor bu yüzden düşük FPS aldığımı düşünüyorum sebebi nedir?

Ekran kartı 1650 Ti.
İşlemci i5 10300TH.
Termal macunu yenilemeyeli 7 aydan fazla oldu şu an yükte değil oyun falan oynamıyorum ama sıcaklık çok yüksek acaba ondan mı?
İşlemcin yanıyor, çabuk tozu temizle ve termal macunu değiştir.

Doğru haklısınız laptop işlemcilerinde yüksek derece ne kadar normal olsa da yük altında değilken bu kadar sıcak olması gerçekten anormal. Yarın Monster'ı arayıp bakım randevusu aldıracağım.
Acaba Monster'a hangi termal macunu kullanmasını söyleyebiliyormusunuz? Mesela Monster kendi kullandığı termal macunu kullanmak yerine sizin ona vereceğiniz bir termal macunu kullansa olmaz mı?

Acaba Monster'a hangi termal macunu kullanmasını söyleyebiliyor musunuz? Mesela Monster kendi kullandığı termal macunu kullanmak yerine sizin ona vereceğiniz bir termal macunu kullansa olmaz mı?

Hiç bilmiyorum yarın gittiğimde sorarım şayet öyle bir şey varsa bana macun önerebilir misiniz? Bir daha ki gittiğimde onu kullandırtırım.

Ayrıca CPU kullanımı %26, CPU sıcaklığı %85 sadece Chrome açık olmasına rağmen. Direk anlamalıydım toz ve termal macun yüzünden olduğunu teşekkür ederim.
İşlemcin yanıyor, çabuk tozu temizle ve termal macunu değiştir.

Hiç bilmiyorum yarın gittiğimde sorarım şayet öyle bir şey varsa bana macun önerebilir misiniz? Bir daha ki gittiğimde onu kullandırtırım.

Ayrıca CPU kullanımı %26, CPU sıcaklığı %85 sadece Chrome açık olmasına rağmen. Direk anlamalıydım toz ve termal macun yüzünden olduğunu teşekkür ederim.
Arctic MX4 çok güzel bir macun fakat çok çakması var, alternatif olarak cooler master master gel, zalman stg g2 , noctua nt-h1, xigmatek gtı 3606 ya da thermal grizzly kryonaut kullanabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı