1650 Ti laptopta FPS düşmesi

Arigeo

Decapat
Merhaba, 1650 Ti, 16 GB RAM, 15 10. nesil bir işlemcili laptop kullanıyorum. Ekran kartı kullanımı FPS düşüşü olduğunda çok düşüyor ve işlemci kullanımı artıyor ama bu bazı oyunlarda olmuyor; Witcher 3, Dirt 4 gibi ama R6 CS:GO, Tomb Raider gibi oyunlarda oluyor. Bu arada doğal olarak işlemciyi çok kullanmaya başlayınca 96 dereceye kadar çıkıyor işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızda MUX yoktur büyük ihtimalle. Abra A7 kullanıyorsanız yok. Çift kanal RAM lazım. RAM tek kanal mı? Haricî monitöre veya televizyona bağlayıp bakabilir misiniz? Isınma kaynaklı değilse bundandır büyük ihtimalle.

Cihazınızda MUX yoktur büyük ihtimalle. Abra A7 kullanıyorsanız yok. Çift kanal RAM lazım. RAM tek kanal mı? Haricî monitöre veya televizyona bağlayıp bakabilir misiniz? Isınma kaynaklı değilse bundandır büyük ihtimalle.

Abra A7 kullanıyorumçift kanal RAM ama MUX ne demek olduğunu bilmiyorum.

Merhaba, 1650 Ti, 16 GB RAM, 15 10. nesil bir işlemcili laptop kullanıyorum. Ekran kartı kullanımı FPS düşüşü olduğunda çok düşüyor ve işlemci kullanımı artıyor ama bu bazı oyunlarda olmuyor; Witcher 3, Dirt 4 gibi ama R6 CS:GO, Tomb Raider gibi oyunlarda oluyor. Bu arada doğal olarak işlemciyi çok kullanmaya başlayınca 96 dereceye kadar çıkıyor işlemci.
Isınma kaynaklı ise ThrottleStop yükleyip Limits sekmesinde BD PROCHOT yada THERMAL yanıyor mu diye bakın.

Isınmadan kaynaklı oldugunu düşünüyorum monster kronik sorunu zaten soğutucu alıcam
Soğutucuyu alacaksınız bir işe yaramayacak sorun devam edecek. Zaten o limiti gören işlemci genelde hep yapar aynı şeyi.

Yapmanız gereken Undervolt etmek ve hani yardımcı olmamızı istiyorsanız ThrottleStop uygulamasını indirmek.

Yoksa soğutucu alıp boşa para verebilirsiniz.

Geri
Yukarı