1650S ideal overclock ayarları nasıl olmalı?

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
Merak ettiğim birkaç durum var;

• MSI Afterburner'daki OC scanner, tarama sonucunda sadece "Core clock (MHz)" ayarını mı değiştiriyor?
  • GTX1650s için elle ayarlanabilecek şekilde "Core clock" ve "Memory clock" değerleri kaç yapılabilir?

Not: Ekran kartım MSI'ın çift fanlı Gaming X modeli. Isı değerlerim her zaman çok düşük oluyor, serin çalışan bir parça. Tam yükte, autofan özelliğiyle %30 fan hızında 64 dereceyi geçmiyor sıcaklıklarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoya bir göz at istersen.
Hocam "Memory Clock" arttırmaya başlamadım bile daha sadece "Core clock" ayarımı bulmaya çalışıyorum. Şimdiden 140'a aldım ve sıcaklık değerlerim Autofan'da %38 hızda çalışırken 65 dereceyi geçmedi.
Size sorum şu, sıcaklıklar 75-80'leri görene kadar "Core Clock" değerimi arttırabilir miyim? Yoksa 140 civarında mı kalmalı, ısınmasa bile daha fazla yükseltmek sorun oluşturur mu?
Yani kısacası bu OC muhabbetinde her şey sıcaklığa mı bağlı? Sıcaklıklar düşük seviyelerde olduğu sürece istediğim kadar arttırabilir miyim?

Hocam "Memory Clock" arttırmaya başlamadım bile daha sadece "Core clock" ayarımı bulmaya çalışıyorum. Şimdiden 140'a aldım ve sıcaklık değerlerim Autofan'da %38 hızda çalışırken 65 dereceyi geçmedi.
Size sorum şu, sıcaklıklar 75-80'leri görene kadar "Core Clock" değerimi arttırabilir miyim? Yoksa 140 civarında mı kalmalı, ısınmasa bile daha fazla yükseltmek sorun oluşturur mu?
Yani kısacası bu OC muhabbetinde her şey sıcaklığa mı bağlı? Sıcaklıklar düşük seviyelerde olduğu sürece istediğim kadar arttırabilir miyim?
Yok hocam sıcaklık kritik nokta bilmeyenler için. Şimdi siz +140'ta sorunsuz çalışıtıryorsanız +150 deneyin sonra +160 hta verecektir zaten hata verince diyelim 160'da hata verdi 150'de kalsın sonra Mem'e geçin aynı şekilde o da hata verecek sonra biraz düşürün sorunsuz devam ediyorsa sıcaklığa bakın sorun yoksa oyuna girin orda da deneyin. Bu arada şimdi hatırladım siz voltajı (ilk baştaydı sanırım) vermeyin orası 0 kalsın.

Yok hocam sıcaklık kritik nokta bilmeyenler için. Şimdi siz +140'ta sorunsuz çalışıtıryorsanız +150 deneyin sonra +160 hta verecektir zaten hata verince diyelim 160'da hata verdi 150'de kalsın sonra Mem'e geçin aynı şekilde o da hata verecek sonra biraz düşürün sorunsuz devam ediyorsa sıcaklığa bakın sorun yoksa oyuna girin orda da deneyin. Bu arada şimdi hatırladım siz voltajı (ilk baştaydı sanırım) vermeyin orası 0 kalsın.
Aynen dediğin gibi oldu hocam, 150'de stabil 175'de crash veriyor ısı düşük olsa bile. 160'ı denemedim ama şuan 150 ile on beş dakikalık bir teste soktum. Bu ayarın stabil olduğundan emin olup Memory'e geçeceğim. Çok teşekkürler, devam ediyoruz.
Memory Clock'da 800' e getirdiğimde Furmark testi şuana kadarki en yüksek FPS değerim 146'yı bana gösteriyor. Fakat değeri sırasıyla 900 ve 1000 yaptığımda 140 FPS' lere düşüyor. Ayarı arttırmama rağmen değerler düşmeye başlıyor. Düşüşlere aldanmadan, crash yiyene kadar arttırmaya devam mı etmeliyim? Yoksa sistemin stabil memory değeri 800 mü diyelim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı