1650S sistem FPS düşmesi

Sa As 1234

Hectopat
Daha fazla  
1650S, i3 10100F, 8x2 2666 MHz RAM ve SATA SSD kullanıyorum. Herhangi bir oyunu yeni açtığımda bir 5 dk kadar falan çok nadir drop yiyorum. Yani oyunu açtığım ilk 5 dk de 2 drop falan yiyorum sonrasında yemiyorum pek. Ama arada bir Valorant'ta 100 de sabitli dururken 52'ye falan iniyor o 5 dk den sonra da. Bu ilk 5 dk drop normal gibi geldi. Sonuçta oyun daha ueni açılıyor. Ama Valorant'ta 85 e-100'e falan sabitliyorum o 5 dk den sonra da yiyorum 52'ye kadar falan FPS düşmesi arada bir. Çok kısa sürüyor. Rahatsız bile etmiyor aslında. Ha bir de bu Valorant'taki dropu tek başıma poligon da yürürken falan da yiyorum yani, efekt yokken de var bu drop arada bir. Valorant'a da özgü değil bu drop. Control de falan da ilk 5 dk falan yiyorum sonra bitiyor ama. Valorant'ta o 5 dk den sonra da yiyorum bazen. Doğal mıdır? Olası bir durum mudur? Sistem yeni bu arada. 6 ay olacak.

Valorant'ta FPS sabitlemeyince durum nasıl?
Kısa süre denemişliğim var fazla oynamışlığım yok o şekilde.Ama gene de düşük miktarda drop olduğunu hatırlıyorum.
SSD'de bir problem var mı? Sağlık testi yaptınız mı? Ayrıca Valorant optimize bir oyun değil.
İlk geldiğinde PC yaptım HD tune ile.Temiz çıktı.
Arkadaşlar bir yardım lütfen.Durum doğal mı?Değilse sorun nedir?Düzeltilebilir mi?
Usta niye kimse yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı