165Hz ghosting olmayan IPS monitör önerisi

Aytuğ Samioğlu

Hectopat
Daha fazla  
Kendim ASUS TUF Gaming VG249Q1R monitörü kullanıyorum ve artık ghosting olmasından çok sıkıldım. Bana 27 inç büyüklüğünde 165 Hz, 1 ms IPS panel ve ghosting olmayan bir monitör arıyorum. Geçenlerde Gigabyte bir monitörüne baktım, kötü yorum görmedim ama gene de size sorayım.

GIGABYTE 27" G27F 2 170Hz(OC) 1ms HDMI DP USB Freesync Premium FHD SS IPS Gaming Monitör | ITOPYA bu monitör iyi midir, alınır mı? Sıkıntı çeker miyim? Başka önerileriniz varsa önerin, bütçe sıkıntım yok.

O testte ELMB muhtemelen çok fazla arttırılmış çünkü flicking yapıyor gibi sürekli gorüntü siyah oluyor gibi fark ettiyseniz. Yani flicker yapması bu modda kötü bir şey çünkü öyle olduğunda monitörler gözü yorduğu için genelde kullanamazsınız. O yüzden o test geçersiz diyebilirim sanırım lakin tam olaraj yanlışta diyemem. MSI öneririm, G27F2 modelide olur.

Şahsen ben olsam o monitörün ghosting performansına çok takılmazdım.

Peki ben bir soru soramk istiyorum Böyle monitörlerde OC ile 170 Hz oluyorlar ya mesela OC yapmak sıkıntılı bir şey değil mi?

Peki ben bir soru soramk istiyorum böyle monitörlerde OC ile 170 Hz oluyorlar ya mesela OC yapmak sıkıntılı bir şey değil mi?

Değil, monitör 144 Hz destekliyor demek ki 170 Hz kadar hıza stabil bir şekilse ulaşabiliyor ki bu değeri size vermişler. Sıkıntı olursa zaten monitör görüntü vermeyi keser yani sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı